| fergierikerikomike a întrebat:

Deci de ceva vreme ascult Nirvana si logic ca trebuie sa fie cineva care sa ma judece, o prietena. Prietena asta crede ca trupa asta e satanista si chiar crede ca am tendinte sa ma arunc pe geam *nu glumesc*
Niciodata n-am crezut in prostiile de genul asta, dar habar n-am cum sa o conving si pe ea. Chiar nu vreau sa ma cert cu ea avand in vedere ca nu am multi prieteni. Ce parere aveti? Dau funda celui mai bun raspuns. Thx :*

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Mi se pare cam aiurita prietena ta. In primul rand, e gresit sa pui semn de egalitate intre rock si satanism. Nirvana nu este o trupa satanista. Chiar daca solistul lor, Kurt Cobain, a facut ce a facut, nu inseamna acum ca gata muzica lor induce nu stiu ce stari. Cauta Behemoth sau Gorgoroth si arata-i prietenei tale daca vrea sa vada trupe sataniste. Pe langa asta, nu e treaba ei ce muzica asculti tu. Pe langa toate astea, chiar daca ai asculta muzica satanica, nu stiu de unde pana si unde faza cu aruncatul pe geam. Fa-o sa inteleaga ca greseste, iar daca nu merge asa, fa-o sa creada ca nu mai asculti aceasta "muzica satanista" (sper ca nu te controleaza).

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Las-o sa creada ce vrea atunci, daca nu o poti convinge.Tu asculti ce iti place, ea ce ii place ei.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu mai asculta muzica ta in preajma ei. Astfel, prietena ta nu va mai gasi motiv sa se ia de tine pe baza subiectului astuia si gata.