| anonim_4396 a întrebat:

Deci este un baiat mai mare cu 2 ani decat mine (il cunosc si suntem destui de buni prieteni ) si de ceva vreme a inceput sa se bage in seama, la scoala tot timpul cand ma vede zice catre mine " noah ce mai faci? " sau imi zice pe nume (numele secret ) numa asa simplu cum ar fi Cristinutzaaaa asa mai lung. Si eu am un coleg in clasa care este bun prieten cu acest baiat si in fiecare pauza vine in clasa la mine si merge sa vorbeasca cu el si cand pleaca inapoi nu exista o data sa nu vorbeasca ceva cu mine, eu cred ca vine numai ca sa vorbeasca cu mine si sa se bage in seama. Altadata se mai da si mare cand sunt eu prin preajma. Pe hi5 cum vine urmatoarea saptamana cum intra pe hi5 si aproape in fiecare saptamana intra pe hi5 la mine. Se mai si impinge pe mine.

Intrebarea 1. Deci, ii place de mine?
Intrebarea 2. Cum sa ma comport fata de el cand face aceste lucrui ( mie nu imi place de el ). De fiecare data cand ma intreba " Noah, ce mai faci? " Eu ii respundeam de genul asat " Uite bine, tu? "asa indiferenta, dar nu mai stiu ce sa mai zic. Vreau sa-i zic asa ceva ca sa vada ca nu-mi pasa de el.

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

1.Nu e ineaparat daca un baiat vorbeste asa cu tine sa ii placa de tine, poate te vede mai diferita, si ar vrea sa fiti doar prieteni, uneori aparentele inseala, mai bine l-ai intreba pe colegu tau cu care el vorbeste daca ii place de tine, iar daca el nu iti va raspunde e va duce la el sa zica ca l-ai intrebat asta, dar daca atuncea cand il intrebi ii zici asa:''Auzi lui X ii place de mine? deoarece mie nu imi place de el, doar ca amic sau prieten.
2. Daca tu totusi crezi ca de fapt tot te place, trateaza-l cum l-ai tratat pana acum, raspundei la intrebari sau ignora-l facandute ca nu l-ai auzit, dar s-ar putea ca dupa aia sa se ia de tine, si daca ar face asta nu il baga in seama, sau intoarcei vorba, sau mai bine ii zici direct sa te lese in pace.

1 răspuns:
| lolly_3072 a răspuns:

Fi la fel cum ai fost si o sa vada ca nu ii dai sperantzesmug
pup, lolybig grin