| roxi_8679 a întrebat:

Deci.Eu acum sunt in Franta.Am deja 2 ani si jumatate decind sunt aici.Cu doi ani in urma am facut cunostinta cu un baiat mai mare decit mine care este arab (dar nu conteaza). Eram in aceeasi clasa caci cei care sunt noi in tara si nu stiu limba trebuie sa o invete intr-o clasa unde se invata limba franceza. Deci eu am nimerit cu el in aceeasi clasa. Eu aveam 12 ani si el 14(acum eu am 14 si el 16)Imi aduc aminte ca cind eram in aceeasi clasa decite ori vorbea cu mine inroshea si eu la fel. el Incerca sa-mi vorbeasca dar eu ma uitam la el cu o privire foarte rea (si asta tot timpul). Cynd trebuia sa stam in banca amindoi el se uita la mine si nu scria nimic.Si tin minte ca el se uita tot timpul cu coada ochiului. happy. Noi rare ori vorbeam caci mie imi era foarte rusine.Si iata ca a venit timpul sa ma duc in clasa normala si el la fel.De atunci ne vedeam foarte rar.Si prietena mea cea mai buna de la scoala, cind eram cu ea si el tot pe sala mergea ea ma impingea in el.Si imi aduc aminte ca el spunea cu un zimbet si putin roz la fata :ea este serioasa? Si iata ca din ce in ce mai putin vorbeam. Tin minte ca el il punea pe un baiat român (care eu nu stiam ca este român) sa ma asculte ce vorbesc eu cu prietena mea cea mai buna.Si peste un timp el s-a indragostit de o alta fata nou venita. Dar aceea si-a gasit pe altcineva si ei nu sau mai intilnit.Si iata ca el a inceput sa iasa cu o fata de seama lui.Si cind ii vedeam incepeam a plinge si nu ma puteam opri. O data la cantina am lesinat si a venit ambulanta sa ma ia (stiu este bizar da asta e!). Si el acum nu mai iese cu ea s-au despartit.Alaltaieri vorbeam cu o fata si el pe dinaintea mea se imbratisha cu alta.Si eu asa m-am facut ca sunt indiferenta si o intreb pe prietena ceea :adica el vrea sa ma faca geloasa? (oare asta a si dorit el?)...nu stiutiu.Si azi el umbla cu o fata prin curtea scolii. Fata ceea ma urashte pe mine nu stiutiu de ce. Spuneti-mi cum sa-i spun ca-l plac? si putin ma tem ce or zice cei din scoala.Si pe urma oare chiar mai am vreo sansa? Oare kear el merita? Ori poate eu nu-l merit?

Răspuns Câştigător
| dana5025 a răspuns:

Cam incurcata povestea dar te inteleg caci in Italia am intilnit destui arabi.Deci daca se plimba din floare in alta baiatul asta inseamna ca nu-i place de nimeni, deci ai sanse la el... dar ai grija ce-i spui adica fii si tu mai mindra si nu-ti insufla ca nu-l meriti. Daca te hotarasti sa ii spui ca il placi atunci nu-i spune ca il placi deja de 2 ani caci nu stii care va fi rs. sau. Daca iti rs. cu aceiasi moneda atunci vorbeste deschis. Oricum sa stii ca el cit de putin tot te place daca e drept ce ai scris tu, deci exista o mare probabilitate sa ai un nou prieten.Succes

1 răspuns:
| diana_9674 a răspuns:

Deci parerea mea sincera este ca eu cred ca tu nu ii esti lui indiferenta deloc. De placut te place sigur, insa nu stiu in ce masura.Si gesturile lui intr`adevar dau de inteles ca vrea sa te faca geloasa, eu zic sa ii spui ca iti place de el si atunci o sa stii ce ai de facut[usor de zis, greu de facut stiu]. Daca te refuza asta e apoi o sa te simti mult mai bine, dar oricum mai tarziu roata se va intoarce.Adica am observat ca mereu daca placi pe cineva si te refuza sa zicem prima data, mai tarziu tot el va veni la tine.Asta e legehappy. Si daca iti cere sa fiti impreuna cu atat mai bine.hee hee
succes:*