| blurixe a întrebat:

Deci eu pana acum am fost un baiat de 10 pe linie. In clasa a5a am avut media 10 pe linie, in a6a 9.96 (luasem un 7 la geografie). Iar acum sunt a7a sem. I si am o profesoara noua la tehnologie la care am luat un 8 din test si care e complet idioata. Nu vrea sa-mi-o mareasca si e pretentioasa la note de parca mare materie si tehnologia ei. La chimie, pe langa faptul ca imi displace total, am o profesoara care nu a dat in viata ei un 10. Pe un coleg l-a scos al tabla la o problema, a stiut s-o faca dar s-a incurcat putin si i-a dat 7. Eu la lucrarea la chimie am luat 7 si ai mei au aflat. Tata m-a certat, dar mama...mama era pusa pe bataie, arunca in mine si imi zicea ca sunt cel mai mare prost pe care l-a vazut. Mie imi vine sa urlu la ea pentru. ca pentru o nota de 7 nu sunt prost. straight face

In orice caz, mai am un 8 la fizica, un 8 la civica (aveam 5.7 da mi-a trecut profu 8) si acele note de 8 si 7 la tehnologie; chimie. Deci practic o medie in jur de 9.70 sau mai mica. Parintii mei stiu de toate notele mele exceptand 8-ul la civica si 8-ul la tehnologie.

Acum, mi-e frica si pentru media mea generala, pentru. ca un **** de tehnologie imi strica mie toata situatia, dar si pentru ca parintii mei sunt foarte duri. Cand am luat in a6a acel 7 la geografie m-au batut toata seara si m-au pedepsit aspru.

Acum, nu stiu ce sa mai fac, am acces la calculator fiindca parintii mei sunt plecat, dar eu sunt pedepsit straight face Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| PinkySilvia a răspuns:

Doamne parintii tai sunt complet idioti! imi pare rau ca iti spun, dar sunt tacaniti rau! Cum sa te bata? Doamne fereste eu am un 5 la fizica si ai mei nu mi'au facut nimic.doar mi'au reprosat sa invat ca nu prea am mai inv in perioda asta...Dar ai mei nu m-au batut sau pedepsit niciodata! Cat despre profesorii tai, stiu cum e, profa mea de fizica e cu capu rau... i-a dat unu coleg un minus ptc nu gasea pagina de la care lucram problemele.si daca ai 4 minusuri la asta iei 4straight faceNu stiu ce sa faci, eu nu am parinti din astia, sunt total DEMENTI!

| Чернобыль a răspuns:

Mama ta il are pe dracu' in eabig grin.E evident.
Incearca sa vorbesti cu directoru'.

| brutus123 a răspuns:

Spune-i directorului.

| Dawg a răspuns:

Parinti tai... nu-i baga in seama, lasa-i sa vorbeasca si nu zi nimic. In legatura cu notele... nu-i mare lucru probabil o sa faca o diferenta de 0.02 la media de admitere, deci nu are rost sa te stresezi atat