| Dyingfetus a întrebat:

Deci funda daca ma ajuti. Trec clasa a 10-a.Vreau sa spun ca eu am in clasa o colega perfecta din toate punctele de vedere.Desteapta,frumoasa,cu o personalitate draguta. happy (cea mai desteapta si cea mai frumoasa din toata scoala,si vb serios miss si premiu de excelenta)Toti cred asta si toti o plac pentru ceea ce este.Faza este ca eu nu am nimic in plus de ea.Ma aseman cu ea la gusturi...dar in rest sunt mult mai prejos.Ma gandesc ca daca are personalitatea la fel ca a mea,ca eu chiar sunt o tampita. Adica pe bune.Am fost cu ea si in generala si era atat de prietenoasa chiar daca era iubita de toti,nu era deloc increzuta.
Ba frate,si eu nu am nimic in plus de ea.Si simt ca de ce m-ar place pe mine cineva atata timp cat este alta colega cu multe calitati in plus.
Okay,o sa ziceti ca sunt geloasa, mda...probabil,nu stiu.Dar, deja m-am saturat deoarece o stiu din clasa 1!
Cum pot scapa de sentimentul acesta? Nu il mai suport..Stiu ca nu e bine.
Sper sa nu ma criticati happy Merci.

5 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Ar fi o cale dar e cam dificila. incearca sa ai si tu media 10 pe linie ( adica nu esti chiar asa stralucita la unele materii ar fi bine sa iei cateva ore de meditatii) in felul asta vei ajunge in ochii profesorilor iar ei impresionati de notele tale te vor lauda fara sa vrea la alte clase si asa te cunosc mai multi oameni care auzind de tine prin calea asta vor incerca la un moment sa vada si ei,, cu cine au deaface''. In momentu in care acele pesroane te cunosc si daca e adevarat ca ai personalitatea ca a fetei perfecte inseamna ca vei fi placuta imediat.Sau alta optiune daca sunt echipe dinacestea de majorete sau ceva d egenu inscriete.

| ayosmdk a răspuns:

Este normal sa fi geloasa. Si eu am fost... desi nu aveam motive. Eram geloasa pe o faat super draguta si chiar daca nu invata prea bine toata lumea o iubea. Si eu aveam aceeasi personalitate ca a ei. In plus invat bine si am si voce destul de buna ( asa mi s-a zis ). Si mereu colega imi spunea : Ce imi place de tine, esti asa de buna! Si eu am inceput sa ma simt prost pentru ca am fost geloasa. Dar nu are nimic. Si eu sunt invidiata : multe colege erau suparate pe mine pentru ca ele aveau numai 2... si am invatat pe propria-mi piele ca nu e bine sa fi geloasa. Nu duce la nimic.
Sper ca ai inteles. Nu prea ai cum sa scapi de el

| nowar a răspuns:

Nu e bine sa gandesti asa fiecare are personalitatea lui.E aiurea sa te ingrijorezi in asemenea privinte, este imposibil ca doua persoane sa fie la fel.Ca sa scapi de acest sentiment gandeste-te pur si simplu ca tu esti tu si ea e ea apropo parca ascultai rock...ea ce gen asculta?

| adrianaada a răspuns:

Pai nu prea am cum sa te critic pentru ca stiu cum e sad ea e perfecta si tu ori ce ai face te compari cu ea... dar stii ce o fii ea perfecta si cu toate calitatilee dar tu trebuie si esti de o miee de ori mai buna decat eahappy pentru ca tu poate le ai cu alte chesti pe care ea habar nu le are. crede-ma nu e perfecta. asa eram si eusad mereu ma comparam cu o fata dar am vazut ca multe lucruri pe care eu le fac ea nu poatee sa le faca devil. sper ca te-am ajutat love struck crede-ma nu e mai buna cu nimic fata de tine :*

| RayHall a răspuns:

Daca vrei sa ii semeni, devii manipulatoare si profiti de ea, pentru a iesi si tu in evidenta daca esti in cautarea "popularitatii".