| AneZniP a întrebat:

Deci... hai sa va spun o poveste si poate ma jutati si voi cu niste sfaturi.
Deci povestea incepe ieri cand mama a vorbit cu fostul meu iubit si nu stiu de ce s`au certat ei doi...ma rog PS: fostul e cu 7 ani mai mare.
Asa deci, astazi nu stiu cum au aflat ai mei ca eu m`am culcat cu elsad si mi-au facut scandal... tata vrea sa-l dea pe mana politiei si mama nu stiu ce are in cap... dar ma rog.
Deci eu va cer un sfat acum ca sunt disperatacrying
Mama in seara asta m-a batut [intr-un hal in care n`a facut`o >niciodata:":-

Răspuns Câştigător
| janynefeaver a răspuns:

In primul rand, tatal tau chiar il poate "da pe mana politie" pentru ca tu ai 14 ani, iar sexul cu o minora sub varsta de 15 ani se poate reclama ca fiind viol deoarece nu esti considerata ca avand un discernamant clar. Si daca aveai 15 ani, tot il poate reclama la politie pentru ca sexul cu o minora este considerat viol, dar in acest caz el se va alege doar cu dosar penal, urmarire generala in libertate si amenda contraventionala.
In al doilea rand, si eu sunt mama (dar sunt mama de baiat) si inteleg ce simte mama ta, dar nu sunt de acord cu comportamentul ei. Ea trebuie sa fie prietena ta, nu dusmanul tau.
In aceasta situatie, singurii care vor decide ce se va intampla in continuare, sunt parintii tai.

4 răspunsuri:
| Angeline a răspuns:

In primul rand trebuia sa te gandeti ca sunt riscuri cand iti alegi un prieten cu 7 ani mai mare! apoi sa si o faci cu el... incearca sa vorbesti cu ai tai, sa le spui ca a fost un comun acord si ca nu au de ce sa il acuze, pentru ca esti constienta de ceea ce ai facut si ai si tu viata ta happy succes cu problema asta,.e chiar urata.

| Tso a răspuns:

In primul rand, ai 14 ani. Sa-ti incepi viata sexuala de la 14 ani reprezinta o greseala enorma. Prietenul tau practic te-a violat, deoarece tu nu ai discernamant, iar daca tatal tau e hotarat sa anunte politia, va avea probleme. Mama ta a gresit prin faptul ca te-a lovit si te-a insultat, ce e drept, dar ai meritat-o cu varf si indesat. Acum, tot ce poti sa faci este sa vorbesti cu ea, sa iti asumi greseala, sa ii promiti ca vei renunta la a mai face sex pana ajungi la o varsta normala si sa o rogi sa te duca la ginecolog, pentru ca este important. Poti sa incerci sa discuti cu ei, sa le spui ca esti constienta de faptul ca ai facut o greseala enorma, ca esti constienta de gravitatea situatiei, si poti sa ii rogi sa incerce sa te ierte.

| AneZniP explică:

Aa da si ceva ce vad ca nu s`a adaugat nu stiu de cethinking faza este ca ea ma face incontinuu panarama, tarfa si curva [scuzati`mi limbajul] si nu mai suportcrying... nu cred ca`s curva sad

| annonnimus a răspuns:

Cine pnm te-a pus sa te culci cu el.
daca taicatu il da pe mana politiei si te cheama aia la audieri nu ai decat sa zici ca a fost de comun acord pentru ca asa ii micsorezi pedeapsa. e major presupun thinking