| Dianaa0Xd a întrebat:

Deci imi place cel mai bun prieten al meu, suntem prieteni de 5 ani, si el m-a placut mult si anul trecut m-am dus si l-am pupat cand m-am imbatat si i-am zis ca imi place de el, dar el mi-a zis sa ii trimit mesaj maine dimineata si sa ii zic asta cand o sa fiu sober. Nu i-am trimis mesaj. Anul asta a pus pariu cu cea mai buna prietena a mea ca se poata culca cu mine, ea mi-a zis asta de la inceput, deci eu stiam, dar totusi asa cum se comporta cu mine... incepuse sa ii zica si prietenei mele ca ma place si vrea ceva serios cu mine, dar nu stiu, din ziua cand a vb cu ea si-a schimbat parerea. I-am zis de multe ori ca ma place si el mi-a zis ca ma place, dar nu poate sa fie cu mine. O data mi-a zis "nu te merit, nu stii de cate ori te-am mintit zicandu-ti ca nu m-am drogat doar ca sa nu faci si tu ceea ce fac si ca sa ai un exemplu bun". Si acum 2 saptamani a luat o pastila de droguri si mi-a zis "vrei sa mergem in vacanta noi 2 undeva departe de toti? doar noi 2" si ziua aia a fost ultima data cand am incercat sa fiu cu el, i-am zis "te plac mult" si mi-a raspuns "si eu te plac dar nu pot sa fiu cu tine pentru ca nu sunt o influenta buna pentru tine, tu meriti ceva mai bun, nu sunt un baiat bun, am fost impreuna cu... si am inselat-o cu... sunt nesimtit cu fetele si nu vreau sa te ranesc pe tine. Daca suntem friends with benefits o sa continuam sa vb, dar daca santem impreuna si ne despartim nu o sa mai vb si nu vreau asta", nu stiu cateodata simt ca ma vrea, dar de multe ori imi arat altceva, este egoist, este in zodia leu si toate prietenele mele imi spun sa il las ca este nemernic, dar eu il stiu nu este asa, Am nevoie de parerea voastra: ce sa fac? Ce credeti voi?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ce sa faci? Cucereste-l!
De acum in-colo sa nu-i mai spui niciodata ca-l placi, ca-l iubesti... pana nu vei vedea ca el e mai disperat dupa tine. Nu te purta mereu frumos cu el, nu-l lasa sa inteleaga ca poate obtine orice de la tine, trebuie sa te compoti in asa fel incat sa-i arati ca-l placi dar nu te poate obtine happy asta il va pune pe,, jar" Cand iti cere sa va intalniti, nu-i spune din prima da, spune-i ca nu sti, ca mai vezi tu sau spune-i da si nu te duci big grin Daca nu esti genul care face toate astea atunci uita-l ca nu va fi al tau sau chiar de veti fi impreuna te va face sa suferi asa cum a zis si el! Banuiesc ca m-am facut inteles cat de cat! Succes! happy

| Yinsho01 a răspuns:

Parca e o carte de pe Wattpad