| kayla a întrebat:

Deci la inceputul liceului unui baiat ii placea de mine da eu eram timida si nu prea vorbeam.acum mie imi place de el si i-am zis da a zis ca mai bine ramanem doar prieteni... vorbim pe la liceu si am impresia ca se da la prietena mea (bine ei vorbesc mult pe mess pe mine ma baga in seama doar din cand in cand si cateodata si eu) si prietenei mele ii placea de el si din cate am mai auzit eu a si intebato daca vrea sa fie impreuna cu el da ea nu a acceptat si el tine destul de mult la ea.si eu sunt trista...nu stiu ce sa fac as vrea sa fiu cu el sau mai bine sa-l uit da mi-e greu cal vad in fiecare pauza cand vine sa vorbeasaca cu ea da ma rog sunt si eu pe acolo

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Stii ceva scumpa mea.baiatul ala a vazut ca nu te intereseaza persoana lui si incearca la altcineva.cred ca nu o sa te astepte o vesnicie pana sa te hotarasti tu sa fii cu el.
Eu nu intele daca tot iti placea de el de ce nu ai acceptat din prima si i-ai spus sa ramaneti doar prieteni.asta nu imi este clar.
Este greseala ta.si poti sa imi dai stupid. dar inauntrul tau stii ca am dreptatewinking

| HBK a răspuns:

Fii si tu mai oportunista, nu mai lasa chiar orice sansa sa treaca asa pe langa tine, sa zboare la altcineva.Incearca sa fii mai spontana, iti place de cineva, analizezi problema si treci la fapte. Timpul nu asteapta pe nimeni si nu sta pe loc.Succes.

| Just4FunHD a răspuns:

Ironia sortii...Asa se intoarce cate-odata roata.
Ai doua cai. Pe prima o algei daca iti place de el.Anume mai mult filtrat, mai mult vorbit, mai multe intalniri, daca poti ajunge la asta. Daca vrei cu orice pret sa fie al tau poti apela la anumite minciuni gen ca vrei sa vorbesti cu el despre prietena ta. Iar cand va intalniti poti sa-i spui ca nu ii place si sa-i faci tu anumite avansuri.
Calea 2.: Vorbesti cu alti baieti. Ai sanse sa il faci gelos si sa fii mai putin rusinoasa si in acelasi timp il poti uita mai usor si poti avea un alt mandru happy