| mistermov a întrebat:

Deci m-am certat cu prietena mea azi.nu mi sa mai intamplat.la ore suplimentare ne-am mutat da nu impreuna. ea cu prietena ei noua dupa ce siau terminat temele au desenat ea vedea ca ma uit la dansa.tot timpul radea pana la urechi. vrea sa devina mai populara si sa fie cu baiatu de care ii place.(el e popular)sta cu ei atunci. si nu ma baga in seama. ea tot zice ca da ma baga in seama bla bla bla...in fine ce sa fac? voua vi s-a intamplat? help!
funda pentru cel mai bun+vot. poate nu e cea mai potrivita categoria dar e cea mai populara.sad

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Foarte bine ca v-ati impacat.
dar, sa stii, ca nu poti avea 100% incredere in ea.ar putea sa se foloseasca de informatiile pe care i le spui tu, sa te faca de cacao in fata popularilor.

oricum, sper sa nu fie asa.happy
succes la scoala happy

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Ea a ales popularitatea si ''iubitul'' în locul prieteniei, este un lucru foarte urât ce se întâmplă chiar des. Dacă nu te bagă în seamă n`o băga nici tu!? iar când o să aibă nevoie de tine întoarcei spatele. Nu o ierta chiar atât de uşor sau nu o ierta deloc.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.si mie mi s-a intamplat, in clasa 8-a.
mai intai,vorbeste cu ea,spune-i punctul tau de vedere,spune-i ca in ultimul timp nu se poarta ca o prietena adevarata. spune-i ca tipului respectiv oricum nu ii place de ea,etc.

daca tot te ignora,da-i paca,ca poate v-a profita de tine si va rade de tine cot la cot cu „fetele populare".
nu o mai baga in seama deloc,treci pe langa ea,daca te saluta,saluto si tu pe ea,dar daca nu,nu.
nu o mai sunta,si incearca sa te imprietenesti cu alta fata.e cel mai bine asa,iti zic euwinking
si nu trebuie sa iti pese de ea, pentru ca ei nu ii pasa de tine, e superficiala si nesimtita daca se poarta asa cu tine.
bafta.happy

| mistermov explică:

Mersi pentru raspunsuri maine incerc

| mistermov explică:

Vesti bune m-am impacat n-am iertato de tot se comporta mai bine mersi tuturor!happynu pot sa dau funda pentru sunt toate raspunsurile sunt bune. ceao!

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru mistermov):

Foarte bine ca v-ati impacat.
dar, sa stii, ca nu poti avea 100% incredere in ea.ar putea sa se foloseasca de informatiile pe care i le spui tu, sa te faca de cacao in fata popularilor.

oricum, sper sa nu fie asa.happy
succes la scoala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca te simti naspha si tot asa dar asta e inseamna ca nu ti-a fost o prietena adevarata.e greu sa gasesti o prietena adv care sa nu te lase balta dar asta e incearca sa-i spui ce simti si ce ai pe inima vb cu ea cine stie poate isi va da seama ca nu are rost sa sacrifice o prietenie pentru un baiat nu merita.