| AnemonaP a întrebat:

Deci.Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Luna trecuta am cunoscut un baiat printr-un alt baiat.Am facut cunostiinta si nu am vorbit deloc.a plecat foarte repede.nu a stat nici 5 minute.Prietenul meu (prietenul nostru comun) si-a dat seama ca imi place de el si l-a intrebat ce parere are despre mine si din astea. Spune ca sunt draguta la prima vedere si ma place un pic si ca vrea sa ne cunoastem mai bine. Si intr-o zi ca are o parere buna despre mine.Eu nu prea cred totul il am prieten pe facebook l-am salutat mai de mult nu a spus nimic. Daca ar vrea intr-adevar sa ma cunoasca ar spune ceva sau chestii.Ce sa fac? Sa ii bag id-ul de mess si sa vb cu el acolo? Cam ce? Problema este ca de mult i-am dat add in lista si nu imi da acc, l-am si verificat pe detector si nu este niciodata pe mess. Argumentati va rog din suflet. Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E mare diferenta intre comunicarea pe mess si cea directa.Roaga-l pe prietenul comun sa,, aranjeze,, asa ca sa apari, ca din intamplare, atunci cand se intalnesc ei, ca sa vezi cum reactioneaza cel care-ti place.Sau macar sa-ti spuna pe unde umbla, ca sa-i apari in fata, ca din intamplare.Baietii nu prea e bine sa fie abordati direct.

| x3Ad a răspuns:

I-ai putea acorda o şansă. Probabil nu are timp de mess sau chiar are alt id. Şi ar fi o idee bună să începi să comunici cu el. În primul rând să afli cât mai multe lucruri despre hobby, plăceri, filme, jocuri etc.