| anonim_4396 a întrebat:

Deci. Mi-e imi place de un baiat. Dar nu stiu e sa fac. Pentru ca si prietena mea cea mai buna ii place de el. Si toata ziua vorbim numa despre el. Dar multi mi-or zis ca poate ma place dar nu am sanse la el. cred. Deci nu stiu ce sa fac. La-m intrebat daca ii place de o fata si o zis ca da. Dar acea fata vrea sa fie cu el numa ca sa faca geloase 2 fete care il plac si ele la randul lor. Si prietena mea cea mai buna a spus ca mai bine ar fi cu mine decat cu fat de care il place lui. Dar nu vreau sa o dezamagesc si sa o fac sa sufere daca m-ar vedeacu el pe strada sau chiar ar sta cu noi.(pe prietena cea mai buna). Deci ce sa fac sa fiu cu el sau nu? Daca m-ar intreba daca as vrea sa fiu cu el. Ce sa-i spun? Multumes.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca de fapt este alegerea lui. Nu are de ce sa fie suparata prietena ta. Daca el din voi doua te alege pe tine ea ar trebui sa fie fericita pentru tine si sa te ajute in relatia ta. Eu asa as face. Daca te intreaba normal ar fi sa ii spui da. Dar trebuie sa vorbesti si cu prietena ta. Asa e corect. Sa ii spui ca iti place mult baiatul asta dar nu vrei sa strici relatia dintre voi. Si sa ii spui ca daca ea are ceva impotriva renunti la tot si gata.

| Alice_6278 a răspuns:

Hmmmmmm... Nu poti spune ca nai shanse pina nai incercat.
Si daca el zice ca exista o fata pe care o place poate intr-adevar este asa.
Ar fi ai bine sal lasi in pace si sa nu-i dai nici un raspuns
. baieti sunt si vor fi mereu
dar cred ca cel mai bine este sa-ti askultzi instinktul inimii
sa ai o zi happy big grin

| Adriana_1102 a răspuns:

Pisi o sa fiu directa laughing Da'l naibii big grin. E doar un baiat, astia sunt cu duiumu' pe pamant oh go on. Nu ar trebui sa fie felul asta de " rivalitate " intre tine si prietena ta, mai ales ca sunt si alte fete care'l plac.
Dar daca totusi il placi atat de mult si el te intreaba, nu'i raspunde de prima data, sa vezi daca te astepata sau nu, sa nu risti prietenia ta cu fata aceea degeaba big grin. Si daca totusi are ganduri cat de cat serioase cu tine si te astepata, prietena ta ar trebui sa te inteleaga si sa fie de partea ta. Nu toti suntem facuti unul pentru altu'. Oricum ar fi, viata e frumoasa! laughing
Succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca te intreaba ar trebui sa fi convinsa ca nu isi bate joc de tine...si ar trebui sa ii spui da daca esti cu adevarat indragostita de el daca nu mai bine nu te baga si ai grija sa nu suferi tu din cauza lui...cu placere si ai grija :*:Xbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reenunta la el pentru prietena ta.asta am facut si eu. asa ca... e mai bine.chiar daca te doare...mai bine un prieten bun decat cineva trecator ca relatiile happy