| Adrianadrian2855 a întrebat:

Deci mulți dintre noi știm să judecam de exemplu: nu știi să faci un gard din lemn, dacă nu știu asta nu-i treabă ta, adică vezi o persoana mai plinuță și zici ia uite și pe grasul ăla, nu-i frumos
crying
Părerea voastră care e?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca fiecare ar trebui sa isi vada de viata lui, fara sa o comenteze pe a altora. Nu trebuie sa bagi in seama astfel de vorbe.

| Adrianadrian2855 explică (pentru Aasdfghj):

Eu nu prea bag astfel de oameni în seamă da văd căzut și îmi vine să mă iau de ăla care jignește

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă zice, ce-i?

| Adrianadrian2855 explică (pentru sadrian46):

Asta-i un lucru urăt

| sadrian46 a răspuns (pentru Adrianadrian2855):

Nu este un lucru, este un comportament. Com-portament adică cum se poartă cu tine. Tu ai decis că este urât, fiindcă te afectează. Aceasta se întâmplă fiindcă ai lăsat să te afecteze. Poți decide să nu te lași influențat. De aceea te înterebi, și să teîntrebi și tu. Ei și? Tu ești urât (zice el). Deci felul în care arăți tu fizic, îl afectează pe el. Apoi zisa lui, te afectează pe tine. Poți să consideri că modul în care te vede, cum intepretrează el ceea ce vede, este treaba lui, nu este treaba ta. Astfel el are în cap ceva urât. Atâta vede el. Atâta poate capul lui limitat. Iar acum tu ce faci? Ești necăjit referitor la ceea ce are el în cap. Este asta treaba ta, cum vede el lumea, cum te vede el pe tine. Dacă zici așa, dacă simți așa, o să plângi șa toate prostiile pe care le are oricine în cap. Sau poți decide să nu te intereseze. De aceea să te întrebi, ei și? Dacă el vede și interpretează ceva ca urât, este vina ta, sau a lui? Este vina ta dacă el nu știe cum să se poarte, ce e cazul să zică cu voce tare. și ce nu?

| cafelutsadeluni a răspuns:

Uite, eu sunt gras.Foarte gras.Multa lume ar spune ca sunt chiar obez.Ideea e ca eu nu sunt atat de gras, cel putin pentru inaltimea mea actuala(Am 1.60 si 120 kg), dar ceilalti o tin pe a lor.Trecand la subiect, vorbele ranesc oamenii foarte tare, mai ales vorbele care nu sunt nici macar adevarate.

| Adrianadrian2855 explică (pentru cafelutsadeluni):

Nu-i bagă în seamă ce dacă sunt ei mai slabi asta-i educația adică poți spune unui părinte sau părinți acelor care te judecă