| cristiannn_8836 a întrebat:

Deci nu imi inteleg generatia!
http://www.TPU.ro/......anana-dar/
Cum am putut iesi asa de prosti?! Imi cer scuze daca cineva se simte jignit sau daca crede ca nu ea asa.
Azi maine ne bagam lumanari pe... ca sa avem o erectie de >durata!:)
Fratilor am 15 ani dar nu va inteleg!
Si eu ma masturbez, cu masura, dar nu m-am dezvirginat cu o papusa gonflabila(o banana in cazul fetelor)!
Bagati-va mai mintile in cap, ca azi maine ne incepem viata sexuala de pe clasa 1.
Ma mir cand citesc unele intrebari de genul asta, si ma mir cum de is atatea fiindca asta nu e singura.
Nu inteleg ce va duce la asa masuri extreme! Doamne fereste!
CU BANANAAAAA?!
Daca cineva imi explica ce ne determina sa facem asa ceva, ii dau funda, dar(exista un dar) nu vreau ca raspunsurile sa fie de gen:"Internetul","jocurile"...etc.
Pur si simplu ma intreb daca peste 10 ani vom mai fi oameni sau doar specimene, pentru ca la nivelul nostru de cultura(vb in numele celor din generatia mea, inclusiv eu), toti o sa ajungem cocalari, pitipoance, printese, etc.
Inca o data vreau sa imi cer scuze celor care se simt jigniti!
Daca considerati ca intrebarea mea trebuie stearsa vrea sa stiu macar de ce?!

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

Ai cea mai mare dreptate. Din pacate nu multi gandesc ca tine.Se cunoaste foarte bine ceea ce "imbolnaveste" mintile copiilor din ziua de azi: internetul.Acesta cred ca e creat cu scopul de a ajuta oamenii, nu de a ii prostii.Normal ca mai exista si anturajul, bineinteles si educatia data de parinti (care in cazurile astea nu prea exista). Eu la 13 ani visam la nu stiu ce vedeta, iar astea isi baga banana. Oare ce fac parintii? Dorm? Daca faci un copil, crestel cum trebuie, nu ne mai trebuie tampiti, avem parte de destui.De ce pe vremea parintilor sau a bunicilor copiii se multumeau si cu o bucata de paine, de ce n-au auzit de sex sau tigari de mici? Pentru ca nu exista internet, reviste si ziare de ****, sau programe de televiziune unde imposibil sa nu vezi una care isi arata sanii sau altceva.De atunci lumea s-a schimbat in rau.Peste cativa ani nu o sa mai vedem nicio fata virgina la 14 ani (doamne fereste). Oare de ce nu isi traiesc copilaria? Pentru sex bai fetite proaste aveti toata viata inainte, copilaria o pierzi mult prea repede si ajungi sa regreti ca ai facut prostii de genu.Cat as da sa se schimbe totul, sa fie mai usor, sa apreciem tot ce avem, sa ne uitam si la interiorul unei persoane, nu sa ne orbim cu aspectul fizic, sa nu mai alergam dupa bani, dupa admiratorii care normal daca nu ii ai esti 0 in tara asta de ****.straight face

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ecuatia e simpla:parinti prea ocupati+10 g de prostie luata de la prieteni+90 g de prostie personala+prea multe filme xxx=copii care fac sex cu stilouri, cu ob-uri, cu bananeoh go on

| Rukhsandra a răspuns:

Sincer nici eu nu-mi inteleg generatia.Cand i vezi p'astia mici de 10 ani cum se masturbeaza ei sau isi masoara penisul ala a lor micut si dupa se lauda cu 7 cm ai lor
Si dupa intra pe TPU si intreaba cate una daca poate sa ramana insarcinata daca s-a uitat la un film porno.
Sau cum micuti de ei au facut sex la 12 ani si ce marfa era... si cum sunt ele speriate de bombe daca au ramas insarcinate doar ducandu-se la toaleta dupa iubitasu sau daca a fost la strand.
Sincer m-am cam saturat si acum multe intrebari sunt puse la caterinca :-J

| traficanta a răspuns:

Vai mersi ca m`ai facut sa rad rolling on the floor saraca fataa rolling on the floor banana auzi la ea. pai ce ne determina.nu stiu ce ne determina, asta e generatia fiecare ce aude, ce vede, copiii din ziua de azi sunt curiosi, vor sa experimenteze ( cu banana ). chiar nu gasesc un raspuns la intrebarea ta. dar totusi, parintii acestor copii oare ce pazesc? sau poate ei dau un astfel de exemplu copiilor din ziua de azi? si oricum e si internetu` de vina. este. poate cel mai grav factor.cine stie ce vad, ce citesc despre sex etc.si normal ca sunt curiosi. asta e, asa ne-am nascut.asa.mergem mai departelaughing

| iuandfto a răspuns:

Cred ca peste cativa ani o fetita de 5 ani stie ce e sex-ul si o sa-si doreasca asa ceva.Si eu ma mir in fiecare zi pe site cand vad asa ceva. Chiar astazi am vazut o intrebare cu o tipa de 10 ani care nu mai era virgina. In urma cu ceteva zile am vazut de 12 si 14. Cred ca maine-poimaine vin unele si spun ca si-au pierdut virginitatea la 8 ani. Nu-i inteleg pe cei din ziua de azi. Eu am 12 ani si nu m-am gandit la asa ceva. Mi-e mi s-a parut un capat de lume cand am aflat ca o colega de-a mea fumeaza.

| GeoOrgiannna a răspuns:

Sincer nici eu nu imi mai inteleg generatia...

Dar asta e nu avem ce face...

Si intrebarea ta chiar nu ar trebui stearsa. De ce sa o stergi? Pt. ca asta se intampla azi in Romania? Ii foarte bine ca mai avem si oameni care gandesc printre noi...

| mikilooooooooo a răspuns:

Imi place cum gandesti :), si suntem din aceaiasi generatie 94!? oricum multe care se povestesc pe TPU.RO pot fii si fake-uri nu ai de unde sa stii ca de ex acela cu masturbarea de 5 ori pe zi fantezii cu varasu, asta cu banana gen " o sa iasa mini-banane din mine!?!?!?!? " r " da! ", si oricum iti spun cea mai mare greseala este ca cei mai putin inaintati la minte au acces la internet care le i-a mintile sau la tv, de ex de unde stia aia sa-si bage BANANA in @(#!$!? si ca sa inchei si mesajul meu, mult noroc pe viitor
ps listen; http://www.youtube.com/watch?v=JHERzmvW9nc

| Psihologul a răspuns:

Nu ai ce sa le faci. Si partea proasta e ca nu este vina lor.
Este vina parintilor pentru ca nu au avut grija sa le ofere copiilor o o educatie foarte buna. De aia sunt asa. Parintii din ziua de azi sunt foarte lasatori "ei lasa ca e cuminte", iar copii merg pe principiul "zic ca tine fac ca mine". Nu mai e "comunismul" care era inainte. Cand iti era rusine sa vorbesti despre sex de la varste fragede cum fac copii de acum. Ca-i vezi la varsta de 6 ani cum isi baga si isi scot de numa'.
N-ai ce sa faci. Asta e.

| RestricT a răspuns:

laughing iti dau dreptate rolling on the floor) auzi domne cu banana laughing

| kidddo14 a răspuns:

Nu stiu, eu consider ca sentimentul de "turma" face multe din oamenii de azi-in sensul ca daca cineva face ceva incerci si tu; sau intervine pur si simplu lauda-vrei sa pari ceea ce nu esti/minti pentru a te lauda.La 13 ani vrei sa pari ceea ce nu esti.Cum mai incolo te pretinzi mai mic decat esti.Sunt faze si faze din copilarie.Acum sa nu te gandesti ca toti copii fac asta, intervin si parintii si educarea.

| Candoi_Corina_1998 a răspuns:

Inteleg faza cu ob-ul poate nu a stiut ca se poate dezvirgina in acest mod dar cred ca stia foarte bine ca banana isi are locul in gura nu mai jos, deci fata a facut.o intentionat!