| Carina2 a întrebat:

Deci nu mai pot! Prietena mea cea mai buna sufera.A fost impreuna cu un baiat, care o facea sa sufere...s-a despartit de el si acum sufera mai rau...straight face doamne plange incontinuu si se taie cu lama ca zice ca asta e un "refugiu" pentru ea doamne nu stiu ce sa mai fac va rog ajuta-ti-ma ce sa ii mai zic ce sa mai fac? PLS HELP ME VA ROG

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

O să îi treacă, trebuie să o sprijini. Vorbește cu ăla și roagă-l să îi trimită mesaj în cazul nu reușești tu să o convingi să se calmeze.

| ElenaSA a răspuns:

Ca plange este ceva normal in caz de despartire, dar taiatul cu lama este pericolos.Incearca sa discuti cu ea despre asta. Pot fi si alte metode de descarcare: plimbat, vorbit cu prietenele, mers la fim, etc, iar in viata o persoana are mai multi prieteni.Si asta este o sansa, ca poti sa cunosti oamenii, sa intelegi relatiile, sa inveti din propria experienta.

| IngerashCuBomboneleSimo a răspuns:

Plansul e ceva normal, Dar ar trebui sa inceteze taiatul cu lama.Trebuie sa ii fii aproape si sa o sprijini..in momente ca astea ea are nevoie de cineva care o intelege..Si prietenei mele i s-a intamplat asta.dar mereu o faceam sa rada si incercam sa o fac sa uite.Incearca sa fii aproape de ea, si o sa isi revina... Sper ca te-am ajutat