| ForeverEverAlone a întrebat:

Deci nu mai suport, ajutor TPU!
Sunt urat, gay, am cosuri, parul gras, tenul gras, corpul slab (am in jur de 40 de kile si nu cred ca e normal pentru 15 ani)
Anorexic ciudat, o sa ziceti, da stiu, asta e, orice mananc nu se depune, si chiar mananc mult si cu pofta.
Ma simt intotdeauna singur, si urat, cand ma uit in oglinda ma sperii si imi vine sa ma inchid de tot in mine, as vrea sa ma incui in camera si sa nu mai ies de acolo, sa mor de foame.

Am vreun motiv sa nu ma sinucid?
Si va rog nu incepeti cu chestii stupide ca "Viata e frumoasa ai timp sa... bla bla" fiindca stim cu totii ca nu-i asa.
Funda.

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Foarte multi au tenul/parul gras si cosuri.
Exista multi gay.
Multe persoane si-ar dori sa fie mai slabe.La 15 ani nu cred ca ai chiar foarte putine kg.Ai putea merge la un nutritionist, sa iei vitamine
, suplimente. Legat de cosuri, mergi la un dermatolog.
Doar tu poti sa gasesti motivatia ca sa traiesti.Ce iti spun cei din exterior s-ar putea sa nu te incalzeasca, daca nu e in acord cu e simti tu.Cu siguranta e ceva ce ti-ai dori, ceva pentru care sa merite sa lupti.Trebuie sa gasesti acel lucru si sa ai mai multa incredere in tine.
Bafta!

| RAY a răspuns:

Daca la 15 ani deja te plangi ce o sa faci la 30 de ani? fi serios man, viata nu e frumoasa/urata, Romania isi ofera o viata de tot rahatul ma intelegi?

Răspuns utilizator avertizat
| Astaeunnickname a răspuns:

Cred că ceea ce-ţi lipseşte e ceva sau cineva pentru care să mergi mai departe, să treci peste orice obstacole, să-ţi trăieşti viaţa aşa cum se cuvine. Ştiu că e greu... Dar trebuie să găseşti putere să treci peste faza asta, fiindcă e doar o fază, o perioadă când te simţi naşpa, însă care va trece. Tu învaţă, fă ce-ţi place, cultivă-ţi pasiunile şi într-o zi îţi vei afla scopul!

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

O sa le iau pe rand.
★Esti urat? - Nu toata lumea e frumoasa. Probabil ca poti compensa prin alte mijloace pe care nu le stii inca.

★Esti gay? Probabil ca nu stii ce fel de comportament presupune acest cuvant... sau daca stii atunci cui ii pasa?
In alte tari nici macar nu conteaza daca esti sau nu. Nu zice nimeni ca trebuie sa ramai in Romania.

★Ai parul si tenul gras? Si eu am parul gras dar se rezolva daca il speli des. Parca mai exista si pe la farmacii diverse medicamente/uleiuri care te ajuta.

★40 de kile? Da, esti slab, foarte slab dar ce sa faci daca asa esti tu?
Vorbeste cu un nutritionist, la sigur ceva nu e in regula. Probabil ca ai arderi foarte mari si nu se depune mai nimic.

★Nu conteaza atat de mult daca esti singur. Incearca sa-ti gasesti un hobby, ceva ...Eu de exemplu citesc, ma uit la anime-uri, fac photoshop si web design. Toate le-am inceput de la 0 deci cei care spun ca nu ai cum sa inveti singur gresesc!

Poti sa faci un sport, poti sa incerci sa faci anumite exercitii singur acasa *te uiti pe net cum se fac*

Deci ai motive sa te sinucizi dar ai si motive sa n-o faci.Decizia iti apartine.
Sarbatori fericite!