| maryfqn29 a întrebat:

Deci nu stiu ce sa fac, colega mea mi-a furat prietena cea mai buna, eram cele mai apropiate, pana cand nu ne am mai vazut de 2 saptamani si ea s-a racit fata de mine, am incercat orice sa ma apropii de ea, dar nu mai pot de dor dupa ea…

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Inseamna ca a fost prietena ta cea mai buna, e la trecut, oamenii vin si pleaca chiar si atunci cand legaturile au fost puternice.

| Simpatic a răspuns:

Nu ai pierdut nimic, nu era prietena ta cea mai buna asta este sigur, era doar o alta colega.
Vezi-ti de drum si mergi mai departe, oameni de acestia ai sa tot intalnesti in viata! Nu te stresa!

| dullcat a răspuns:

Cu parere de rau, inseamna ca de fapt nu ati fost niciodata cele mai bune prietene.Alte legaturi de acest fel rezista ani intregi, nu se prabusesc atunci cand apare cineva nou in peisaj.Incearca sa nu pui la suflet si inceateaza sa o mai cauti, daca va simti nevoia sa reluati te va contacta ea.Tu nu trebuie sa cersesti prietenia ei inapoi.Se mai intampla si astfel de episoade urate in viata, vei trece cu bine peste, ai incredere!