| joane a întrebat:

Deci... o sa sune ffffoarte ciudatbig grin, dar:
facultatea de la care poti sa ajungi in armata este?
la faculta unde faci medicina faci si medicina legista, sau trebuie sa faci inca o faculta?
la conservator se mai spune si?
{imi trebuie in bucuresti}:*
funda
iar cand o sa pot si vot:*:*

Răspuns Câştigător
| dicualex a răspuns:

La Academia Militara din Bucuresti, 6 Ani. Este pe Bulevardul Eroilor

| joane explică (pentru dicualex):

Sase ani, adica atatia trebuie sa faci pana absolivithinking iar de restul stii ceva?

2 răspunsuri:
| dicualex a răspuns:

Pai de restul, dupa ce ai terminat / absolvit Academia Militara, te duci in armata, faci contract cu ei pe 5 ani prima oara, am inteles ca daca ai Academia absolvita incepi direct Offiter si pe parcurs o sa devii mai mare, mai multe detalii eu nu-ti pot da, e bine sa consulti un Centru MApN de recrutare