| Mixed a întrebat:

Deci, o sa trec direct la subiect.Imi place un baiat, e mai mare cu un an jumatate ca mine.Ma priveste uneori chiar imi zambeste. Ii plac sau nu? Cum as putea intra in vorba cu el? eu sunt timida. el e genul ala de baiat "ca el nu mai e nimeni " si e si putin timid...pls help.mersi anticipat

7 răspunsuri:
| theodoraafi a răspuns:

Poate te place, daca zici ca te priveste sau chiar iti zambeste.
dar ai grija... pare genul de baiat increzut, si poate nu vrea decat sa se joace cu tinehappy

succes:*

| Bacemi a răspuns:

Cred ca stiu ce gen e baiatul despre care vorbesti tu. Daca nu ma insel el e genul de baiat care ar spune ca : femeile sunt ca locurile de parcare, cele bune sunt luate, iar cele libere sunt pentru handicapati. Este un timid nativ insa din dorinta de a-si ascunde aceasta timiditate devine ipocrit. Cunosc si eu o astfel de persoana. Este o persoana buna in principiu dar pentru a nu fi considerat fraier exagereaza cu unele chestii si uneori devine enervant si chiar nesimtit. Tu alegi daca vrei sa incepi o relatie cu el, insa daca vrei sa te implici o sa trebuiasca sa fii foarte intelegatoare. De obicei astfel de baieti te acuza la cea mai mica greseala si vor ca relatia sa depinda de tine. Ei nu prea fac sacrificii pentru o relatie si de cele mai multe ori merg pe principiul mai bine ma dau eu mare si par stapan pe situatie decat sa par fraier si sa ma joace in picioare. Nu stie cum sa se comporte si este imatur. Daca el te priveste uneori strengareste si iti zambeste cu siguranta te place. Daca tu vrei sa fii cu el da-i de inteles insa eu nu iti recomand o relatie cu el decat daca ai multa rabdare. Citeste ce ti-am scris si dupa decizi daca risti sau nu.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Este greu de spus! Daca aveti un prieten comun spune-i sa il intrebe daca te place. Dar sunt de acord cu theodoraafi poate fii foarte increzut.

| St!L a răspuns:

Orice e posibil, eu cred ca te place! Intra in vorba cu el, intreaba-l ce face, cere-i id de mess dupa aceea scoate-l in oras la un suc ceva si totul va fi bine.

| Mixed explică:

@marius231...eu nu scot baietii in oraswinking...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi noi nu putem da sentinţa, dacă te place sau nu, priveşte-l mai mult, există şanse să te placă, există şanse să te amăgeşti, trăieşte încontinuare, supravieţuieşte, cucereşte-l, el ar trebui să facă primul pas, dacă nu intră în vorbă cu el, nu lăsa lucrurile aşa că nu se ştie unde se va ajunge.
Mult succes, şi nu uita că fiecare avem un farmec propriu. happy

| anonima16 a răspuns:

E posibil.