| MiReLa_3183 a întrebat:

Deci! Obisnuiam sa-mi fac parul cu feonul si dupa mai mult timp am relkizat ca parul mau s-a cam ars big grinbig grin apoi m-am vopsit. adica decolorat si apoi vopsit ( dupa cateva minute - nu am stiut ca trebie sa astept 14 zile de la decolorare ca sa il pot vopsi ) si cum credeti ca arata parul meu acum I don't want to see I don't want to see foarte najpa. Dupa ce il spal se ridica in sus cu totul are o textura fff aiurea se aseaza fff greu nu stiu cu ce sa il fac sa fie ca inainte ...help me! catev solutii va rogcrying

Răspuns Câştigător
| veveroi a răspuns:

Hei! am trecut prin aceeasi situatie... vopsit si intins cu placa pana cand parul meu arata ca al tau.
pana am luat masuri si de 2 ori pe saptamana imi aplicam o masca cu ulei de masline miere, la inceput si usturoi, galbenus de oua si ulei de ricin(pentru ca vroiam sa-mi creasca mai repede si chiar crestewinking ), cauta pe internet sunt tot felul de masti.

in fine mi-am schimbat si samponul cu gliss total repair 19 si acelasi balsam, foarte bun dar nu pentru toate tipurile de par. Daca nu iti este bun incearca unul care iti hraneste si revitalizeaza firul de par.

si pentru textura aspra a parului-nu il intinde sau usca cu feonul pentur ca fiind si uscat se rupe imediat. Dar il poti prinde dupa spalare nu chiar imediat.Si n-o sa-ti mai stea asa, incearca macar

a si incearca si o spuma

si tunde-te regulatbig grin

bafta!:*

3 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Odata ce l-ai decolorat si vopsit, si pe deasupra l-ai si ars... Nu ai ce-i face. Poate doar sa folosesti o masca pentru par vopsit sa-l revigoreze, asta pana cand mai creste putin si il poti tunde, ca sa ai parul iar ca inainte. Si mai foloseste un balsam de par de la Avon Advance tehniques care arata cam asa http://www.comandaproduseavon.com/......ampoo.jpg. Si este foarte bun, il descurca, il face mai usor de aranjat si pastreaza culoarea in care te-ai vopsit frumoasa si stralucitoare.

Si sper ca ce ti s-a intamplat ti-a fost invatatura de minte ca sa nu mai faci asa alta data. :)

| Eu4EverX a răspuns:

Cumparati o placa si pana il vopsesti iar, il poti intinde.

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu mi-am decolorat parul cu o solutie ruseasca COLOR OFF, este foarte buna, dar nu decoloreaza parul natural, numai cel vopsit, dar nu arde absolut deloc parul, aici gasiti mai multe informatii: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
sau la nr de telefon : 0754921669