| IreneSweetGirl a întrebat:

Deci plac un baiat,,,, suntem buni prieteni,,,, el place pe alta fata si ma roaga sa-i fac comb cu ea,,,, va dati seama cum ma simt,,, eu incerc sa il ajut ptc tin la el,,, dar ma simt super najpa,,, ce pot face?crying

Răspuns Câştigător
| ιяιηυк a răspuns:

Buna! Deci:

Incearca sa afli daca acelei fete ii place de prietenul tau.nu cred ca ar fi greu daca esti intr-o relatie cat de cat buna cu aceea fata:-s
Daca ei nu-i place de prietenul tau, explica-i incet lui ca "ea" este o pierdere si ca merita o fata mult mai buna, una care sa-l iubeasca cu adevarat etc... daca ai sansa sa te intrebe: "cine este aceea fata?" sau "cum ar fi?" sau "cum o cheama?"[intrebari de genu' astabig grin] fa-ti curaj si spune-i ce simti tu pentru elstraight face daca sunteti cu adevarat prieteni v-a intelege si nu v-a incepe sa radahee hee
P. S. Trebuie sa ai multa incredere in acest baiat ca sa-i spui adevarulbig grin

Asta este parerea mea despre ce ar trebui sa facibig grin Nu te oblig s-o facibig grin

Dar totusi...Bafta!

Sper sa fii fericita si sa ti se indeplineasca dorinta:X

Pa, pa!:*

3 răspunsuri:
| Ionii13 a răspuns:

Iubita kiss
Parerea mea este ca nu are rost sa plangi dupa un baiat care nici macar nu isi da seama ca'l placi...
Chiar daca sunteti buni prieteni eu zic ca cel mai corect ar fi sa'l ajuti sa se imprieteneasca cu acea fata si daca nu v'a mai vrea cu ea si v'a veni la tine atunci tu sa'l zici: Prea tarziu sau ceva de genul.
Hai' nu mai fi trista. Ma cunosti si stii ca tin la tine si iti vreau doar binele. love struck
Te puupic dulce si te imbratisezlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fataa lasaaa ca nu ardeee. e cam fraierutz...

| theutzu a răspuns:

Iti vei gasi tu altul ca nu e singurul baiat de pe lume...si daca te roaga asa ceva ar trebui sa il ajuti ca sa stie co se poate baza pe niste prietene adevarate