| Alexandraaa_8011 a întrebat:

Deci povestea e cam asa:Eu sunt in clasa a7a si in clasa a8a e un baiat de care imi plk.Inainte sa inceapa scoala l-am vazut prin oras-eu aveam ochelari de soare si alta coafura-si el se uita destul de insistent la mine.Acum de cand a inceput scoala, am trecut de cateva ori pe langa el si s-a uitat de cateva ori la mine, dar nimic mai mult...Problema este ca pe el il plac f multe fete din scoala.Intrebarea mea este:ce as putea face sa intru in vb cu el? sau sa vina la mine sa facem cunostinta? sau macar sa ii atrag atentia? Multumesc celora care au avut rabdare sa citeasca. Dau funda.:]

2 răspunsuri:
| AliceSavemydreams a răspuns:

Heey.Coincidenta e ca si pe mine ma cheama Alice. Ok, pai eu, daca as fi in locul tau as vorbi cu el, m-as duce la el simpatica, as afisa un zambet larg si as face cunostinta cu el. Apoi, o sa va cunoasteti, si o sa realizezi daca iti place de el cu adevarat sau nu...Imprieteniti-va,eu asa zic, n-ai nimic de pierdut! happy

| Spiku a răspuns:

Uite aiciwinking
mie unu imi place la o fta cand vrea sa ma cunoaska.ca zambeste. si cand va salutati sau va ziceti numele ii zici"imi pare bine"si incepi sa chicotestiwinking il privesti intens in diferite momentewinking chestii din astea. sa-mi dai msj sa-mi zici ce ai facut