| Alexandraaa_8011 a întrebat:

Deci povestea e cam asa:Eu sunt in clasa a7a si in clasa a8a e un baiat de care imi plk.Inainte sa inceapa scoala l-am vazut prin oras-eu aveam ochelari de soare si alta coafura-si el se uita destul de insistent la mine.Acum de cand a inceput scoala, am trecut de cateva ori pe langa el si s-a uitat de cateva ori la mine, dar nimic mai mult...Problema este ca pe el il plac f multe fete din scoala.Intrebarea mea este:ce as putea face sa intru in vb cu el? sau sa vina la mine sa facem cunostinta? sau macar sa ii atrag atentia? Multumesc celora care au avut rabdare sa citeasca. Dau funda.:]Thx ^^

5 răspunsuri:
| federerdinamo a răspuns:

Pai incearca sa aflii id lui, sau daca o prietena mai apropiata il cunoaste poate reusiti sa iesiti toti 3 sa faci cunostinta cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca si mie mi-a placut un baiat si nu am avut curajul sa ma apropii de el. Dar eu il stiam de anul trecut.Am vorbit cu el pe mess, i-am sugerat ca ar fi fain sa ies in orashappy, el m-a invitat.Ne-am intalnit si a mers totul ok si seara am facut schimb de numere de telefon si el mi-a dat mesaj a doua zi si am ramas impreuna.Totul e sa urmaresti locurile unde merge si sa vezi ce ii place.De exemplu daca ii place basketul, incearca sa joci si u si sa te porti cat mai vesela si naturala cu el, oricat de greu ar fi sa ii vorbesti>dar mai intai analizeaza-ti bine sentimentele. Daca il iubesti numai pentru infatisare, s-ar putea sa fii neplacut surprinsa de personalitate. Oricum, trebuie sa aveti macar o intalnire pentru a vedea cum e el de fapt si el sa vada ce fata minunata estihappySi daca ajungeti impreuna sa ai grija. Sper ca te-am ajutat cumvahappy

| theea_5574 a răspuns:

Bunahappy pai...cum esti mai mica cu un an decat el. fa`ti curaj si du`te si intreaba`l ceva din cls a 7a. spune`i ca ai nev de un caiet la mate de cls a 7a. o culegere... ceva de genu.si cu ocazia asta faceti si cunostinta.schimb de id`uri si de o a doua sa-i zicem intalnire.big grin iar pe parcurs va veti cunoaste mai bine
bafta:*

| Gabitza a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa iei totul usor, pentru ca daca l-a inceput faci un pas gresit, te va costa scump mai incolo! Deci, cel mai bine este sa iei lucrurile usor! Pentru inceput, ai putea trece pe langa el si sa-l saluti tu! Cu siguranta iti va raspunde la salut! Incearca sa te apropii de el intr. un mod cald, intr. un mod prin care sa nu. i arati ca esti oarecum disperata! Apoi, ai putea sa mai intri in vorba cu el, si poate vei avea ocazia sa. i arati ca poti fi o adevarata prietena, ceea ce te va face sa cresti in ochii lui!winking Apoi, usor-usor, va veni de la sine un id de mess. un numar de telefon si cine stie ce va mai fi!winking succes!winking :*

| Teeki a răspuns:

Hei:X:*
Ceva gen am avut si eubig grin
Si cand trecea pe langa mine mereu il piscam, dar nu tare.se intorcea si ii zambeam.In caz de cunosti pe cineva din clasa de la el.intreaba'l sau intreab'o ce Id are. daca iti poate face cunostinta. Dar intai asteapta sa deveniti prieteni sa esti afara...ma rog chestii de astea. Iar dupa spune'i cu adevarat ce simti.Cand trece pe langa uh si ai observat ca te priveste insisten, raspunde'i cu aceiasi privire, dar si cu un zambet. Sper ca ti'am fost de folos. Okay, multa bafta!:*