| allnamesweretaken a întrebat:

Deci sa incep asa...tocmai ce mi-am facut un prieten...si el vroia demult sa stea cu mine... dar eu ia-m dat raspunsul de abia saptamana trecuta... el zice ca st prima fata pe care o iubeste ca st prima lui iubire...ca ia-m pus kapac...ca l`am vrajit... ei bine el vrea sa o cunoasca pe mama mea si mama lui vrea sa ma cunoasca pe mine...big grin...noi chiar ne iubim...adica cel putin eu il iubesc enorm :X... un "tovarash" de`al lui cu care eu am stat acum un an sau 2...imi tot spune ca mai mult de 2 luni nu sta cu mine ca el il cunoaste si ca nu sta mult cu mine si etc... vreau sa stiu...chiar credeti ca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| corado a răspuns:

De ce trebuie sa te iei dupa asa zisi "tovarashi"? Esti tu asa sigura ca acel tovarash ii vrea lui binele daca spune asta? Daca el a spus de relatia voastra mamei lui si vrea sa o cunoasca pe mama ta, cu siguranta nu vorbeste prostii. Daca simti ca are grija de tine, ca e atent la detalii, ca face orice ca tu sa fi fericita si ca tu sa te simti bine, atunci cu siguranta te iubeste! Daca vreti sa fiti fericiti, nu ascultati ce spune lumea care va vrea raul, parerile mereu sunt impartite. Acel "tovarash" nu are de unde sa stie ce simte prietenul lui, nu are de unde sa stie ce e in capul iubitului tau. Iubiti-va si lasati lumea sa vorbeasca, multi sunt invidiosi si vor incerca sa va faca rau. Numai impreuna ve-ti depasii momentele grele! Succes si aveti grija!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asa a inceput sa-mi irite creierul cuvantul "tovaras"raised eyebrows
Uneori "tovarasii" prietenului tau s-ar putea sa nu aiba asa intentii bune si sa vrea sa va desparta din diferite motive
Nu le da crezare vorbelor lor pentru ca s-ar putea sa renunti la o frumoasa relatie de iubire si pentru ce? Pentru ca cineva iti picura constant venin in urecheraised eyebrows
Comunicarea e cheia.Atata timp cat voi doi aveti o buna relatie de comunicare si incredere in egala masura nu aveti de ce sa nu va traiti linistiti povestea de dragostewinking

| viatadecacatt a răspuns:

Daca iti face atatea marturisiri cred ca da. oricum, te vei convinge tu daca te iubeste in viitor, prin gesturile pe care le face si toae celehappy.

| emy_8408 a răspuns:

Cred ca te iubeste, se pare care intentii bune daca vrea sa o cunoasca si pe mama ta, bine de asta o sa te convingi tu pe parcurs daca te iubeste sau nu, si nu trebiue sa te iei dupa acel "tovaras" poate ca e gelos ca nu mai esti cu el si nu suporta sa te vada cu altul mai ales cu un prieten de-al lui. tongue

| tim a răspuns:

Acuma e drept, ca baietii sunt cam,, lingai". Bine, acum nu toti, deci poate l-ai nimerit tu pe ala de un milion de euro. Daca tot santeti la prima iubire, eu zic sa incercati, macar capatati experienta si, cine stie, iese si ceva frumos

| psihox a răspuns:

Se pare ca iubirea vine mai rapid la inceputul prieteniei. Va cunoasteti ca sa va iubiti? Iubirea e dupa casatorie. Deja v-ati hotarat sa faceti copii? Sunteti asa de curiosi? Cat la suta va cunoasteti ca peste un timp, dupa casatorie, familia sa reziste psihic?

Răspuns utilizator avertizat
| QueeN ♥ a răspuns:

Pai... daca era un prieten apropiat de-al lui, ok. trebuia sa te gandesti putin la asta, dar gandeste-te daca acel "tovaras" nu mai are inca pusa "pata" pe tine. Daca da, atunci normal ca o sa vrea sa va desparta pe voi doi. Daca nu, atunci poate ca o bobita de adevar tot este acolo.So,goodluck!

| madalykuka a răspuns:

Normal ca da,,winking
adica stai cu el,, ce poti pierde daca faci asta,,, nu trebuie sai askultam de fiecare data pe ceilalti vb aia fa ceti spune inimawinking:*
poate si "tovarasului"acela ii place de tine sau are ceva cu iubitul tau,,,straight face
oricum stai cu el :*