| stunny a întrebat:

Deci sa va spun ce mi s-a intampat, va rog sa aveti rabdare sa cititi tot.
Eram intr-un club/bar la un suc cu prietenul meu cel mai bun pe care il cunosc de mic. Si apare un tip pe care il cunosc doar din apareta(ii stiu si numele etc.), pe tip il cunoaste si prietenul asta cu care am fost deoarece vine des pin cartierul acela si barul acela. Vorbeste cu noi, si la un moment dat ii cere telefonul prietenului meu sa dea un apel cuiva. Cristi(prietenul meu) ii da telefonul, ok tipul face apelul si gata vine inapoi. Intre timp ce noi mai vorbeam la Cristi ii se descarca telefonul. Tipul vream sa mai sune pe cineva si imi cere mie telefonul(Nokia e61i). Vazand ca i-a adut telefonul inapoi prietenului meu i-am dat si eu sa sune. Astept 10 minute, 20 Nu vine inapoi. Il sun pe numarul meu dupa telefonul unu amic. Imi zice ca vine imediat ca s-a intalnit cu cineva. Ok, astept, il mai sun odata, nu raspunde, apoi imi trimite mesaj ca vine imediat. Astept aprox 1 ora.Nu mai vine nimeni. Sun inapoi pe nr meu si zice ca nu se afla in aria de acoperire(i-a fost scoasa cartela). El si-a lasat borseta pe masa in bar, in care avea 2-3 amenzi cu nume, cnp, adresa etc. In borseta mai erai niste chestii necesare cand te droghezi. Am fost la adresa dupa amenda, oamneii care locuiau acolo mi-au spus ca nu stie nimeni unde locuieste el acum si ca e un derbedeu si hot. Am seria de la telefon si gps pe el, credeti ca daca as merge la politie mi-as putea recupera telefonul? L-ar putea gasi? Daca da, cu cine ar trebui sa merg la politie, pot merge si cu fratele meu care este major?(mamei si tatei nu le-am spun deoarece nu vreau sa ii supar). Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| AnonimGirl_9212 a răspuns:

Poti sa le zici parintilor si sa te duci cu acestia la sectia de politie, dar daca nu iti doresti asta, du-te cu fratele tau... explica-le tot politistilor si poate va fi gasit si vezi ca acel prieten al tau (Cristi) nu prea pare de incredere, inseamna ca si el face parte din aceeasi gasca cu acel tip daca se intelegeau.Ai grija...happy

4 răspunsuri:
| Rocsii_3180 a răspuns:

Poi nu trebuia sa-i dai telefonul tau! si mai bine le-ai spue parintsilor tai, s-ar putea sa te ajute mai mult chiar daca o sa te certe! si daca viitoare cand iti mai cere cineva telefonul nu il mai da sau stai cu el/ea cand se indeparteaza cu telefonul!

| Alexandra8989 a răspuns:

Du-te cu fratele tau, dar ca martor ia-l si pe cristi

funda?

| BAIATUL a răspuns:

Pai draga domnisoara nu prea ai ce sa ii faci ca tu i-ai dat telefonul nu ti-la furat el e vina ta ca ai avut incredere in el puteais a ii spui ca nu ai credit.sau ca ti-ai uitat acasa telefonul sau mai stiu eu ce scuza.

| stunny explică:

Ar putea politia sa ii faca ceva? Sa imi gaseasca cumva telefonul? Inca mai am codul acela IMEI.