| mistikk a întrebat:

Deci sora mea are 14 ani si jumatate si acum i-a venit menstruatia a tinut-o 2 zile si nu a avut nicio durere din contra se simtea chiar bine eu am avut dureri prima data ea este norocoasa sau este ceva de care ar trebui sa se ingrijoreze?

Răspuns Câştigător
| cristina_3322 a răspuns:

Nai de ce sa-ti faci griji.Este norocoasa ca nu are dureri.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

A fost norocoasa prima data. S-ar putea sa fie asa mereu sau sa intervina modificari. Nu e nici un motiv de ingrijorare.

| Mirela a răspuns:

N.are treaba, asa eram si eu la inceput straight face dar acum am niste dureri chiar si 2 zile...si degeaba iau nurofen pentru dureri sad.
Poate inca nu ii v. a veni luna de luna, e doar inceputuhee hee vorbeste cu mama ta mai multe!

| Alina a răspuns:

La fiecare persoana se manifesta diferit.Nu trebuie sa te ingrijorezi, mai ales ca este prima data.

| Ofatamisterioasa13 a răspuns:

Cel mai binehappy e sa o duci la un control ginecolgic happy doctorul va sti dar cred ca este bine toate femeile avem altfel de manifestari referitoare la menstruatiehappy.

| mada11 a răspuns:

Nu ai motive sa te ingrijorezi. Sunteti persoane diferite(poate ea suporta durerea sau poate nu o doare) si asta nu inseamna ca tu ai probleme. Cel mai bine, ca sa te convingi ai putea vorbi cu medicul tau sau cu mama ta.