| alexandru_6183 a întrebat:

Deci vinerea aceasta voi pleca in excursie cu o clasa de a 7a. Unii din clasa zic ca am facut o prostie legata de sex.La scoala nu stiu daca se vorbeste despre acest lucru atat de des.Nustiu ce sa fac. Sa ma duc sau nu in excursie, cum sa evit sa fiu badjocorita in timpul excursiei, cum sa ii fac sa termine aceste discutii? Va rog frumos ajutati-ma am nevoie de mai multe raspunsuri pana joia aceasta! Cel mai bun si convingator raspuns va primi fundita.

Răspuns Câştigător
| Ada... a răspuns:

Sigur ca ai sa mergi in excursie. Cum adicathinking Din cauza unor barfe rautacioase sa ratezi tu toata distractia shame on you? Pai in primul rand intreaba pe unul din acesti barfitori ce treaba are cu tine si de unde au inceput vorbele astea. Spune-le tuturor ca nu te intereseaza ce cred ceilalti despre tine, care iti e prieten adevarat va trebui sa te creada si oricum daca tu nu ai facut ceea ce ei spun nu te va deranja cu nimic. Daca te vei supara, sa stii ca le vei da de gandit. Inca o data iti spun: Mergi in excursie! Daca nu vei merge nu numai ca vei rata distractia, dar si ceilalti vor crede ca "te-ai simtit cu musca pe caciula" si ai cedat barfelor...

Sper ca te-am ajutat cu cevawinking!

3 răspunsuri:
| ---koko--- a răspuns:

De ce sa ratezi excursia din cauza unor barfe. Ignorai nu ii baga in seama du-te si distreazate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar, ascultai pe cei care ti-au raspuns si nu pe barfitorii aiawinking
nu rata distractia din cauza unor barfe
daca ai casti asculta muzica la un mp3, joacate la un joc fa orice altceva dar nu-i baga in seama sau fi destepta si intoarcele vorba dar cu cap bineinteles nu le spui orice, gandeste apoi actioneaza
cum ar fi sper sa te ajute.
sa zicem ca unul iti zice
-Ha ha ai facut o prostie legata de sexlaughing
tu ii zici
-Na bine draga stiu ca esti prost dar nu-ti fac pereche!
dar ii spui calm si cu zambetul pe buze
nu te enerva ca vor insista mai mult
fii mai desteapta
vei gasi tu si altceva
nu rata excursia din cauza lor
ei bine sper ca te-am ajutatwinking

| alexandru_6183 explică:

Mi-ati fost de ajutor.mersi mult