| BllonDina a întrebat:

Decii ajutati`ma! M`am impretenit prin scoala cu un baiat popular`. am inceput sa vorbim.ca intre prieteni. pana cand am inceput sa iesim prin oras. toot k prieteni`. era genull de baiat care bea, si fuma`.
Intr`o seara s`a imbatat si eram prin oras`. si s`a combinat k mine`! El si-a batut joc.pentru ca de fapt fakuse la mistoo iar eu il iubesc. el la sk nu ma baga in seama.si nuci nu se uita la ine`! iar eu nu stiu ce sa mai fac cum il pot uita`cum il pot evita`? il iubesc atat de muult ce credeti ca ar trebui facut`?

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa il uiti, el nu merita iubirea ta! Evita-l, ignora-l... [nu mai iesi cu el, eventual nu mai vorbi cu el, evita locurile unde te-ai putea intalni cu el, stii tu...] Lasa timpul sa treaca, sa te ajute sa il scoti din mintea ta.
Sunt si alti baieti, pe care poate nu ii observi din cauza lui. Distreaza-te cu prietenele, fa ceaa ce iti place... Si nu mai suferi! Poate ma insel, dar eu zic ca baiatul ala nu merita... happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il dai uitarii si te gandesti la altceva.

| Ana94 a răspuns:

Nu te merită băiatul ăsta. Dacă şi-a bătut joc de tine nu trebuie să mai stai de vorbă cu el.Pur şi simplu nu te mai gândi la el şi fă ceva ce-ţi place.El e conştient de faptul că e popular şi că poate avea orice fată vrea, de aceea tind să cred că tu ai fost doar o aventură pentru el şi că vroia de la tine mai mult decât o relaţie romantică (ceea ce probabil vroiai tu cu el), dacă înţelegi ce vreau să spun.Lasă-l că nu merită să-ţi baţi capul cu el.Sunt convinsă că în jurul tău sunt atâţia băieţi mult mai buni decât el care ar vrea să fie cu tine.

| BllonDina explică (pentru Ana94):

Da,chiar gandesti asa cum mi-as dori.iti dai seama de ce a fost intre noi ce ar fi putut fii si asa mai departe`multumesc pentru sfat:*`! Dar totusi eu pe el il super iubesc` si naa`.nu stiu nu il pot uitasad`!

| eluboy13 a răspuns:

Ceea ce simti tu nu e iubire, ci obsesiewinking

| Serban_Skithi_1994 a răspuns:

Oricine iti provoaca nefericire.inseamna ca nu te meritahappy
Stai calma, incearca sa ai mereu o prietena alaturi, sau sa vorbesti cu cineva. Daca vei sta singura intre 4 pereti vei ajunge sa fii din ce in ce mai rauhappy.
Asculta muzica care sa iti alunge gandul de la el.si doar ai rabdare. Timpul le rezolva pe toatehappy