| KidutzuLuvv a întrebat:

Dependenta de pepsistraight face?
Buna TPU.
Inainte beam pepsi rar dar de cand a inceput vacanta beau cate 2sticle de pespi pe zithinking
nu mi se pare normal dar as vrea sa stiu cum scap de aceasta dependentzastraight face
am incercat sa nu mai beau si nu am rezistat nici o zi"sad
voi sunteti dependenti de pepsi?
dau funda+vothappy [ va rog sa nu ma luati la mistohappy ]

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Waw! Deci eu care beam 2-3 pahare pe zi pe zi credeam ca e mult, dar vad ca m-ai depasit ((: Oricum, l stai linistita ca nu patesti nimic, in cel mai rau caz te i-a somnul cam tarziu noaptea ((:

| AlexC a răspuns:

Am fost si eu dependent de pepsi/cola. Iti distruge stomacul, ficatul, rinichii, dintii, mananca oasele (calciul din oase). Nu mai cumpara suc si n-o sa mai bei. Cel mai bine ramai fara bani, si nu ai cum sa cumperi. Incearca alte sucuri "naturale", de preferat neacidulat.

| JahBless a răspuns:

Mai intai trebuie sa fii sigur ca esti dependent.eu beau f multa cola si cafea (2-3 cafele/zi 2 litri de cola cam la 2 zile si cand e cald 2 l de cola/ zi) dar nu simt dependenta fizica deloc.adica pot sta si fara ele.am facut-o si o fac oricand doresc.
Cum se manifesta "dependenta" asta a ta?

| Kenny_9176 a răspuns:

Asta nu e o dependenta serioasa. Fereste-te de altceva.

| evelina_1255 a răspuns:

Pff su eu sunt dependent hai sa va povestesc cum sta treaba 2 litri jumate de pepsi\ cola pe zi am 17 ani bun in unele zie mai ia si sora mea o sticla si beau si din aia o beau si pe toata a mea am un chef de viata in unele zie nu ia n-am nici eu bani si simp un gust amar in gura beau apa si nu trece se lipeste parca ceva de masee ma inteapa ceva in burta ca niste pioneze simt ca innebunesc ca mor numai cand ma gandesc ca frigidere sunt pline de cola si n-am bani sa-mi iau incep si pang si iau toata casa la control dupa maruncis si mai gasesc cate 2 3 lei si iau fara restul de bani pe datorie deci am 17 ani suntem in 2011 beau din numai stiu cat dar mi aduc aminte bine ca eram la gradinita si nu ipsea stica de cola din geanta si dupa am ajuns la scoala si tot asa beau cam de 12 ani 2 litri jumate si imi place nu prea cred ca ma pot lasa aud pe aicea depndenta de un a 2 etc