| sebi1dinei a întrebat:

Desi sunt in clasa a 9-a ma gandesc deja la o facultate.Stiu ca e important sa imi placa ceea ce aleg, imi plac masinile si tot ceea ce este legat de masini(chiar si codul rutier imi place sa-l cunosc) si imi mai place tot ceea ce este legat de IT.M-am gandit sa fac facultatea de jurnalism vorbesc foarte bine limba spaniola si pe parcursul liceului voi invata engleza, la scoala imi place si limba romana.Cu aceasta facultate as putea lucra la un site auto sau IT.Voi ce-mi recomandati?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca iti plac masinile si IT de ce vrei sa dai la jurnalism in loc sa faci mecanica / informatica/ calculatoare / constructii de masini? la jurnalism ai sa faci multe chestii care nu au nici in clin nici in maneca cu masinile si it.

| Azµre a răspuns:

Jurnalism. Dar până atunci mai ai timp să-ți alegi meseria...

| flyer90 a răspuns:

Poti sa lucrezi la un site auto sau IT fara facultatea de jurnalism. In IT mai greu fara facultate