| anonim_4396 a întrebat:

Dimineata,dupa ce ma scol.Am niste cearcane destul de urate.Cum pot scapa de ele pe moment? Inafara de spalat pe fata.

Răspuns Câştigător
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna mimo1234!

Am sa iti spun secretul meu pentru disparitia cearcanelor. O solutie ar fi sa te speli doar in jurul ochilor cu apa foarte rece, dar ai mentionat deja ca nu functioneaza.
Ceea ce ai mai putea sa incerci sunt feliile de castravete aplicate pe ochi timp de 10-15 minute. Acelasi efect il au si pliculetele din ceai de tei, adica estompeaza cearcanele si le reduc.
Acuma sa nu iti imaginezi ca nu vei mai avea deloc, dar daca din doua in doua dimineti iti pui pe ochi feliute de castravete sau pliculete de ceai de tei, o sa iti dispara de tot. Mentionez ca plicurile din ceai de tei se umezesc, apoi se baga la frigider (ca sa fie reci atunci cand le pui pe zona din jurul ochilor).

Sper ca te-am ajutat si sa auzim de bine!

1 răspuns:
| euuuy a răspuns:

Stai cu capul aplecat un timp si am mai auzit ca daca pui lingurile reci scoase din frigider merge