| bmG123 a întrebat:

Dimineata ma doare mereu stomacul, imi trece dar imi este frica sa nu-mi vina rau. Nu stiu de ce ma doare, am incercat sa beau ceaiuri, inainte sa ma culc si ziua, am incercat sa nu mai mananc seara, nu am incercat insa sa mananc si seara...

Ii se mai intampla cuiva la fel?

5 răspunsuri:
| user1234554321 a răspuns:

Da se mai intampla du-te la un medic si o sa iti dea medicamente pentru asta. mananca si seara si dupa fiecare masa fa-ti un ceai de musetel daca ai

| GMC90 a răspuns:

Salut.
Ai putea o problema cunoscuta pentru cei care beau mult acid si manaca repede si putin.
Nu ti se distribuie cum trebuie sucul gastric si de accea ai probleme dimineata.
Sau ai putea avea inceput de gastrita.
Du-te la un doctor, fa o endoscopie si o sa iti zica exact ce ai.

| mgtow a răspuns:

Eu am facut endoscopie si am avut tratament, am gastrita si iau medicamente ocazional nu conteaza cat mananci dar mai putin dulce si mai putine aciditati e solutia ca sa atenuezi durerile.

| strengaritzza a răspuns:

Du-te la medic, s-ar putea sa ai ulcer. Cu ala nu e de gluma.

| Psychic a răspuns:

Incaearca,
pe langa sfaturile de mai sus:
-sa mananci cat mai natural
-sa mananci proaspat( nu e indicat nici sa mananci azi mancare de ieri- deci ai facut azi mancare,azi o mananci si basta)
- fara prajeli in ulei
- fara fructe dupa carne,doar inainte
- fara zahar
- fara alcool
- sare foarte putina si sa fie din aia naturala, de muraturi nu facatura de aia alba recristalizata si iodata, chiar daca scrie ca nu se foloseste la mancat, e mai buna.
- un tratament bun, dupa ce stabilesti daca ai o boala gen ulcer, poate fi cu uleiuri volatile din plante, de genul : cimbru, pin, cuisoare - au actiune mai buna decat antibioticele clasice si fara efecte adverse si sunt relativ ieftine -cam 8lei-15 lei maxim.