| ingerassecret a întrebat:

Din anumite motive a trebuit sa renunt la serviciul unde lucram, desi imi parea rau trebuia sa iau aceasta decizie.Ieri a fost ultima zi de munca acolo si sincer mi s-a parut cea mai dureroaza zi sad. Desi nu lucram de mult timp acolo,m-am atasat de toti de acolo, de colegii mei de munca, de tot sad.Pot spune ca imi lipsesc.m-am obisnuit cu prezenta lor.Chiar si ei mi-au spus ieri,ca nimic nu o sa mai fie la fel fara mine, ca s-au obisnuit cu mine si ca o sa imi simta lipsa sad.
De aseara, intr-una ma gandesc la ei si am o stare proasta.
Oare cum pot iesi din aceasta stare proasta si sa ma simt putin mai bine? sad
Cum pot uita tot ce am trait, s-au de oamenii care m-am atasat acolo?
Chiar am nevoie de un sfat de la voihappy

1 răspuns:
| rater1994 a răspuns:

Fii atent iti zic pe scurt. Daca intelegi bine daca nu nu. Daca tu consideri ca esti las asa esti. Daca tu consideri ca esti un nimeni asa esti. Daca tu consideri ca nu esti bun de nimic asa esti.Deci daca tu consideri ca nu poti sa treci peste chestia asta de care zici tu cu amicii tai asa vei ramane pe veci.Deci cand te trezesti gandeste-te asa :Azi va fi bine va fi ok imi voi gasi ceva de lucru deci totul va fi ok si ai grija sa ai si un zambet tamp pe fata.Fa asta o saptamana si vei vedea rezultatu.