| anonim_4396 a întrebat:

Din cauza facebook-ului si a prietenilor nu mai invat deloc bine la scoala...ar trebui sa imi sterg facebook-ul? thinking

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Heii. Nu, nu este necesar sa iti stergi facebook`ul. Tot ce trebuie sa stii este cum sa iti organizezi timpul si sa nu uiti nici sa inveti nici sa stai pe pc. Cel mai bine, pentru inceput, stiu poate pare stupid dar scrie pe un bilet si lipestel de monitor pe care sa scrie : Nu inainte de teme! Cred ca te va ajuta. Mai intai inveti si dupa te joci. Stii cred ca ai fii mult mai relaxat la pc daca stii : " - mi-am scris, mi-am invata, nu mai am nimic de facut. " Cred ca cel mai bine este asa pentru o perioada pentru ca ma gandesc sincer ca tu inveti dupa`amiaza. Nu stiu de ce dar asa mi se pare! Sper ca te-am ajutat! :*

2 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

E cam greu sa renunti la el! dezactiveazal pentru un timp si o sa vezi diferenta happy

| LolaLollita a răspuns:

Da.