| Neacsu_Mihaela_1999 a întrebat:

Din ce manuale sau ce capitole se da atmiterea pentru USAMV Medicina Veterinara?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Concursul de admitere la Facultatea de Medicina Veterinara, specializarea Medicina Veterinara consta in examen scris (50% din media finala de concurs) si media examenului de bacalaureat (50% din media finala de concurs).
Examenul scris consta in intrebari grila cu o singura varianta de raspuns corectă, intrebari formulate din doua discipline: BIOLOGIE si CHIMIE ORGANICA. Succes!