| SupradozaDeViseXD a întrebat:

Din clasa a cincea m-am facut cu lama pe sub brat si mi s-a ingrosat firul de par rau de tot. Cu aparartul sau cu ceara fierbinte nu suport. Pe picioare pa fac cu benzi de ceara rece dar o ffffffff naspa pe sub brat. Cu ce sa ma fac? Daca ma fac cu crema aceea mi se mai ingroasa firul?
P. S. Ultimele dati cand m-am facut parul nu mai era acolo dar cand puneam mana simteam aspru, iar firul nu era luat prea bine, e pentru ca nu mai taie bine lama?

3 răspunsuri:
| basexcu a răspuns:

Foloseste masina de tuns! Nu irita si nu lasa urme! Ce daca firul de par s-a ingrosat, la toata lumea se ingroasa, il poti taia o data la cateva zile nu e nicio problema.

| SupradozaDeViseXD explică:

Am inceput sa ma fac cu apararul si problema se va rezolva... sper sad

| mikywhiteangel a răspuns:

Cu crema e ca si cu lama, poate chiar mai rau deoarece trebuie sa stai cu ea cateva minute. Timplu dintre epilarea cu lama si cea cu ceara este acelasi deoarece radacina parului nu este afectata.
La a doua intrebare da, posibil sa nu mai taie bine lama, incearca sa iei alta si sa faci diferenta.