| anonim_4396 a întrebat:

Din curiozitate voi ce ati face daca: ai 13 ani si te duci linistit la scoala, apoi te duci linistit si iti pui geaca in cuier pui gheozdanu pe scaun scot cartile si ii dau unui coleg care te rugase ieri sa-i dai o carte frumoasa(jurnalul unui pusti 4)si scoti carte i-o dai si el o pune in ghiozdan apoi: vine un idiot si fura cartea din ghiozdan il alerg si ne opreste badigardul si zice ca e cartea lui si eu am zis uite eu mi-am scris numele pe carte si zicea ca pe el il chema alessio medicina(nu radeti de numele meu ) si iar scapa il zic la diriginta si nimic nu face nici aia ce sa fac asta se intampla de cate ori ma duc la scoala!

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă te ţine fizicul, dăi o perversă după Târgu Ocna, şi-l potoleşti. Dacă nu cere ajutorul la fraţi sau prieteni care pot să facă asta! Cei de genul lui numai aşa se potolesc! Baftă!

| ajutorul3zz a răspuns (pentru onasis1961):

Genu meu e sa dau 5 lei lu unu de a vIII SAL BATA

| Holocaust a răspuns (pentru ajutorul3zz):

Pai bine, pustiule...Te inteleg, nu vrei sa parasti, dar de ce sa platesti pe altul ca sa-l bata cand poti bine mersi sa-i dai si tu vreo doua?
Nu-i mai pune pe altii sa-ti rezolve problemele, pentru ca trebuie sa inveti sa ti le rezolvi singur.Chiar daca il vei plati pe-ala ca sa-l bata, mucosul asta care ti-a luat cartea o sa-i fie frica doar de ala de-a 8-a, nu si de tine.

| ajutorul3zz a răspuns (pentru Holocaust):

Stiu dar cand ma duc la scoala si daca il bat ma zice la profa uite cum vede tampita de profa :
_ asta m-a batut si ma doare mana(aproape plange fals)
-de ce l-ai batut copile daca mai faci asa dau 9 la purtare
eu:pai mi-a loat cartea si nu mi-o dadea
!
el:pai a confundato cu amea si de invidie ca nu are si el a vrut sa mi-o rupa
profa:tu ai 9, 50 la purtare

| Holocaust a răspuns:

Da' n-ai si tu parinti? Din moment ce ei iti cumpara carti iar altii ti le fura, cred ca au si ei dreptul sa afle despre asta si sa ia o masura.

| ajutorul3zz a răspuns (pentru Holocaust):

Nu is genu asta
nu prea parasc si le-am zis si mi-a zis ca si diriginta e se joaca pe cand e ca pisic cu cainele si aba smulg obiectele care sunt pe banca mea din mana lui

| megamix112 a răspuns:

Da-i una dupa cap ca nu mori. Daca vrei sa iti protejezi lucrurile, fa-o ca atare.