| LarisaMaria a întrebat:

Din greseala cand am vrut sa copiez un link am tinut apasat sau am apasat de mai multe ori ( nu stiu sigur) tasta Ctrl si mi sa micsorat rezolutia paginii, adica in loc sa fie pe tot ecranu este in mijloc si f mica, asta mi sa int pe hi5 dar pe youtube tot cu Ctrl mi sa marit rezolutia f mult ( un video e pe toata pagina fara sa ii dau eu pe fullscrean) deci sincer nu stiu ce combinatii de taste am facut dar sigur e si Ctrl. Va rog frumos sa ma ajutati [-o< nu stiu ce sa mai fac. am incercat tot felul de combinatii de taste dar nimic...

Răspuns Câştigător
| mishu112 a răspuns:

E foarte simplu apesi pe Ctrl si misti de rotita de ma mouse spre tine in acelasi timplaughing vreau fundita!

11 răspunsuri:
| bogdang a răspuns:

Pentru a mari apasa CTRL + tasta "+", iar pentru a micasora CTRL + tasta "-"... o sa-si revina la normal

| Ciprian a răspuns:

Da click pe view, zoom, zoom in pentru a mari sau zoom out pentru a micsora. Sper ca te-am ajutat

| Shuellen a răspuns:

CTRL in combinatie cu tasta "+" mareste scrisul
CTRL in combinatie cu tasta "-" micsoreaza scrisul

Sper ca asa se poate rezolva problema...

| ina2o11 a răspuns:

Asa am patit si eu dar rezolva dp rotita de la mauss

| ina2o11 a răspuns:

Asa am patit si eu de la roata de la maus

| Rayyy a răspuns:

Buna, se pare ca ai apasat 'Ctrl' + '-', micsorand pagina.
Pentru a aduce pagina la dimensiunea normala, apasa 'Ctrl' + '+'.
Sper ca te-am ajutat!

| Papusa_1623 a răspuns:

Ca sa faci mai mic sau mai mare apasa pe Ctrl si misca roticica deja cum iti trebuie.happy

| Crisu a răspuns:

Daca este vorba despre ce cred eu, atunci dai ctrl si rotita de la mouse. Dai in fata si in spate, pana se face cum vrei tu.
p. s rotita, nu biluta laughing

| LucianGabriel a răspuns:

Cred ca folosesti mozilla.Pt marire se apasa ctrl si +, pentru micsorare ctrl si – iar pentru vizualizare normala ctrl+0.Deci tie iti trebuie ultima comanda, sau de la vizualizare–––>marime text.

Dar daca nu merge asa, zi mai multe detalii, ce browser ai(eu cred ca e vorba de un browser ca ai zis ca doreai sa copii un link).

| LarisaMaria explică:

Va multumesc mult de tot

| Laurentiu_Mihael_1986 a răspuns:

Ca sa maresti sau sa scazi imaginea ctrl + si ctrl - Si eu mai patesc bag ***.