| LoveIsMyDrug a întrebat:

Din toamna o sa fiu "bobocel" big grin.Sunt putin stresata dar in acelasi timp entuziasmatahee hee. O sa fie lucruri noi, oameni noi etc...Eu am emotii deoarece sunt genul de persoana mai timida si cred ca o sa imi fie greu pana o sa imi fac ceva prieteni, o sa ma acomodez straight face. Incerc sa fiu sociabila desi timiditatea asta ma cam impiedica.La voi cum a fost pe clasa a 9-a?

Răspuns Câştigător
| julia221 a răspuns:

Hei. Mai am un pic pana sa ajung, sau mai departe, sa trec de clasa a noua, insa vreau sa-ti spun ca emotiile vietii de licean fac parte din viata noastra. Te aproprii de cea mai frumoasa perioada e vietii si e important sa profiti din plin, sa lasi lucrurile in voia lor, sa te distrezi, sa cunosti si sa inveti lucruri noi.Colegii tai sunt oamenii cu care o sa-ti petreci patru ani din viata, deci veti avea destul timp sa va cunoasteti.Crede-ma, toti au emotii dar toti sunt pregatiti sa treaca peste asta.Eu zic sa nu mai fi asa presata de 'cum o sa fie', ci sa te gandesti mai mult la prezent, pentru ca nu mai este mult timp si vei vedea intr-adevar pe viu 'cum o sa fie'. Doar. lasa emotiile si bucura-te de viata de licean :*

2 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

Sincer, acelasi sentiment l-am avut si eu insa ai sa vezi ce bine te vei simti si cat de prietenosi o sa fie lumea cu tine mai ales ca esti fata big grin
Sper ca te-am ajutat.

| Nordic a răspuns:

Salut. Cand am intra-t intr-a 9-a m-am bagat in seama cu colegii. E usor. Si ei sunt timiz la inceput deci sa nu crezi ca numai tu nu sti ce ai de facut. Toti vor sa se cunoasca intre ei. Deci e usor. Si daca esti mai timida nu trebuie decat sa fi amabila si te vor baga ei in seama. Stai linistita. Sper ca te-am ajutat.