| kitty00 a întrebat:

Dintr-un punct cate perpendiculare putem duce? Am o problema in care spune asa "Din mijlocul unei laturi a unui triunghi se construiesc segmente perpendiculare pe celelalte doua laturi. Demonstrati ca daca segmentele sunt congruente, atunci triunghiul este isoscel" straight face. Thannnkss!

1 răspuns:
| SofiaAmaliaCrazzyKid1 a răspuns:

Sunt și eu la perpendicularitate, dar habar n-am cum sa rezolv problema, oricum dintr-un punct se poate duce o singura perpendiculara!(cred)