| fearlessss a întrebat:

Diplomele de bac se pot lua fix in ziua in care se afisaza rezultatele sau abia dupa ce se vor afisa si contestatiile? (daca tu nu depui contestatie)

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trec vreo 2-3 saptamani pana iei diploma ca se asteapta si cei ce depun contestatie, pana le vin rezultatele si abia apoi se apuca sa le alcatuiasca.

| Dennisz a răspuns:

Diploma de bacalaureat se ia in decurs de o luna dupa bacalaureat, cel putin asa se proceda la liceul meu, o luna am asteptat pentru ea.