| banucristina a întrebat:

Doamne numai stiu ce sa facsadau trecut 3 saptamani de cand m-am despartit de prietenul meusad, el a pus punct relatiei pentru ca a spus ca simte ca numai merge nimic si ca nu ne potrivim si este bine ca fiecare sa o ia pe drumul luisad, nu mi-am revenitsad, mereu ma gandesc la el, nu este ora, secunda, minut sa nu ma gandesc la elcrying, tin la el atat de multsad. Totul era bine pana in ziua aceea cand a spus ca relatia noastra s-a terminat, de atunci numai imi revinsad

Am fost impreuna 4 lunisad, in astea 4 luni a fost totul bine, era mereu langa mine, ma facea sa zambesc atunci cand eram trista, m-a facut cu adevarat sa zambesc, si acum nu ma pot impaca ca numai sunt cu elsad, nu mi-l pot scoate din mintecrying
El sta fata in fata cu blocul meu si il vad mereusad de cate ori trec pe langa parcul unde mergeam noi inainte, s-au orice in care imi aminteste de el imi dau lacrimilesad
Numai am chef de nimic, sunt terminata, distrusasad, doar plang si am imaginea lui in mintea measad
Cum sa fac sa trec peste durerea asta?
Cum sa il uit cand il vad zilnic, si mai ales cand vad toate locurile unde mergeam inainte cu el ce imi amintesc de elcrying
Ce sa fac?crying

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Pai, in primul rand linisteste-te si ia-o usor. Daca vrei sa uiti de el defintiv, arunca toate pozele cu el sau tot ce tine de el. Gandeste-te ca poate de-acum incepe o noua etapa in viata ta, poate chiar o schimbare in bine. Nu inteleg de ce a pus capat relatiei. Poate ca nu mai mergea. Sau poate a gasit pe altcineva. In fine, sterge totul cu buretele relatia asta. Trebuie sa incepi o viata noua. De exemplu, intr-o zi mergi si tu la un salon de infrumusetare. Te vei simti mai bine si in plus vei arata mai bine deoarece poate te-ai neglijat in perioada asta. Este destul de greu sa treci peste asta, mai ales ca zici ca il vezi zilnic, dar tot trebuie sa treci. Mergi si tu prin alte parti ale orasului tau, sigur te vei simti mai bine (de exemplu du-te la mall si daca nu ai mall, mergi pe la magazine si cumpara-ti niste haine noi sau produse cosmetice etc). De ce sa stai in casa si sa suferi? Mai degraba mergi si tu intr-o excursie cu prietenii tai, ca sa mai schimbi mediul, pentru ca mediul in care traiesti acum cred ca te afecteaza.In concluzie, sterge, arunca tot ce tine de fostul tau iubit si incepe o viata noua. Sper ca te-am ajutat sau macar, ti-am redat zambetul pe buze pentru cateva minute!

| ZuZu16Bby a răspuns:

Poi uite draguta nu are rost sa mai pui la suflet deoarece el zice ca nu va mai potriviti si a pus el punct ins k nu mai e interesat de tine si u trbue sa incerci sa gasesty pe altcnva si asa o sa-l uiti pe el.incerca sa nu asculti melodii triste straight faceincearca sa mergi la petreceri sa esi mai mult cu prietenii k fknd lucrurile acestea distractive o sa-l uiti cu tpul o sa treci peste asta si dp o sa iti aduki aminte cum stateai si sufereai si vei fi uimitha cat d rpde a trkt.Ask sfatul meu ca am fost si eu in situatia tha.si stiu cum e simnti k nu poti trai fra el dar daca stay sa te gandesty atata tp cat s`a desp de tine nu miritha sa plangi pentru elkissUite daca nu esti linistita si simnti nevoia sa mai vb cu candva si sa primesti sfaturi ia id meu georgiana. daniela97 si iti voi asculta cu cea mai mare placere problemele si te voi sfatuihappyMult Succeskiss

| GirltoxikTH a răspuns:

Trebuie sa fii optimista si o luptatoare trebuie sa uiti asa sunt baieti nai ce sa le faci, situatii daste sunt cu carul, dar ce trebuie tu sa faci este simplu : du-te cu pretenele in oras distreazate simtete bine glumiti barfiti(ce faceti voi ca sa va simtiti bine) ia-ti haine mumoase farduri imbracate frumos revino la acea pers de erai inainte sau mai bine de atat fii fres arata-i si lui ca ai trecut peste si daca il mai vezi din intamplare sa nu te ia plansul spuneti in gand " a fost frumos cat a fost a trecut" si gta o dezamagire de genul asta te aduce cu un pas mai aproape de marea iubire deci fii linistita traiesteti viata date cu curu de pereti imbatate ca trece si fii fericita ca viata e scurta!