| Andreee a întrebat:

Doar pe 1 martie se poarta >martisor?:
Fundaa.

Răspuns Câştigător
| croissant a răspuns:

El se poarta de la 1 martie pina cind se arata semnele de biruinta ale primaverii : pina se aude cucul cintind, pina ce infloresc ciresii ori trandafirii, pina ce vin berzele sau rindunelele. Atunci, martisorul nu se arunca, ci se leaga de un trandafir sau de un pom inflorit, ca sa ne aduca noroc daca te-am ajutat sper sa primes funditabig grin

26 răspunsuri:
| Twp3w a răspuns:

Se poarta toata luna martie :*

| TeooTeo a răspuns:

Pana pe 8-9 marite se poarta love struck

| mihaelaa18 a răspuns:

Toata luna se poarta martisor

| pufulete17 a răspuns:

De la 1 pana pe 8

| bunny112 a răspuns:

Toata luna martie se poarta.

| Ananas2 a răspuns:

Pe 1 martie se pune martisor in piept si il porti pana pe 9 sau 10 [ cand vrei tu] iar pe 9 sau 10 cica se pune in pom
Funda? pliz puppy dog eyes

| effect a răspuns:

Nu,toata luna martie poti purta in piept martisor:-)

| CossMii a răspuns:

Teoretic...da. Dar unii (romani) mai poarta si inca cateva zile.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa.

| StreetDancer a răspuns:

Nu stiu, diriga mea poarta de acum pana in mai. Deci cred ca poti sa porti si dupa.

| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

Nu chiar poti sa il porti pana la 8 MArtie happy

| Etelca a răspuns:

Eu, personal, cred ca poti sa porti in luna Martie martisoare.Acum nu poti sa porti martisor de Craciun,hai sa fim seriosi! Exista alte simboluri pentru Craciun, dar poti sa porti o brosa mereu, sa stii!

| さいゆき a răspuns:

Poti purta martisorul pana in 8 martie.

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Nu chiar. Cred ca-l poti purta pana-n a 2-3-a saptamana a lui martie. Dar nu mai mult!

| Love_4994 a răspuns:

Se poarta pana pe 8 martie inclusivhappy

| BuburuZza_5861 a răspuns:

Nu, toata luna.
si la sf lunii il prinzi intr-un pom inflorit.

| andragrigoras2000 a răspuns:

Nu neaparat.martisorul se poarta in toata luna maritebig grindr tu faci cum vrei.big grin eu personalam o brosa de aur si o port doar pe aia fiindca mi se pare cea mai originala
funda?

| Aymris a răspuns:

Martisorul il poti purta toata luna martie. fundita?

| purplestar14 a răspuns:

Nu.Martisoarul se poarta pana in 8 martie.

| ŁοłłϊÞοÞ a răspuns:

Eu stiu ca se poarta pana pe 8 martie big grin Dar nu e obligatoriu

| AndreeaE a răspuns:

Toate luna martie

| YOSHIKOandMIRA a răspuns:

Se poarta cam pana-n 10 martie.

| Evelyna_8584 a răspuns:

Se poarta pina pe 8

| PooFree a răspuns:

La noi se poarta

| razvan_8608 a răspuns:

Nu. Poti purta martisor pana in 8 Martie.

| TiTiLuSsS a răspuns:

Nu...se poarta pana pe 8 martie... fundita?

| Storm_7801 a răspuns:

Pana in 8 asa stiu eu