| anonim_4396 a întrebat:

Doi dintre cei mai buni prieteni ai mei s au certat de la o prostie. Mai exact de la o fata care oricum nu mai vorbeste acum cu niciunul din ei. Am incercat sa ii impac si mai rau a iesit. Acum fiecare zice ca incerc sa ii iau partea celuilalt. Cum as putea sa le bag mintile in cap?

4 răspunsuri:
| Dariiiii a răspuns:

Sa inteleg ca amandoi o placeau pe acea fata. Deci tu ar cam trebui sa le explici ca prietenia e mai importanta decat orice fata, fata dupa un timp nu o sa mai fie interesanta pentru ei, dar un prieten ramane mereu.puppy dog eyes Sunt destule fete pe pamant, nu trebuie sa faca atata caz, sa renunte la o prietenie pentru una singura. happy Sper ca te-am ajutat. :*

| Xtadelo a răspuns:

Expica-le ca nu merita sa strice o prietenie pentru o fata care oricum nu ii baga in seama.

| Lleisha a răspuns:

Lasa-i in pace sa isi rezolve singuri problema. Timpul le vindeca pe toate.

| Carina12 a răspuns:

Eu cred ca daca nu le observa fata ar trebui sa le spui asa baieti de ce va certati de la o fata 1 ea nu va ea in seama 2 prietenia tot e importanta; i trei chiar daca ai prieteni un pic cu fata ceea oricum o sa va certati voi fetele veti gasi multe sunteti frumosi azi una mine alta si tot asa nu e cazul sa va certaatti de la una ca ea sint si alte fete frumoase