| alisuc a întrebat:

Draga TPU am o oarecare problema: am 16 ani si stau in Bucuresti singura cu bunicul meu. Mama e la tara cu tatal meu vitreg si imi spune ca vrea sa ma ia la ea dar eu ii zic ca nu vreau si ea imi zice ca ma ia cu politia. Poate? tinand cont ca nu imi trimite bani de 3 luni de cand e plecata cu el. Va rog ajutati-ma! multumesc!

2 răspunsuri:
| Abbcdd a răspuns:

Da poate, pana nu implinesti 18 ani are drepturi depline asupra ta happy Incearca sa vorbesti cu bunicul tau sa o convinga sau in cel mai rau caz daca vine cu politia incearca sa le arati ca nu ti-a trimis bani de 3 luni si te-a neglijat happy Bafta :*

| alisuc explică (pentru Abbcdd):

Mersi ea oricum imi trimite bani pe card si am dovada la ultima tranzactie