| AyaKa97 a întrebat:

Dragi cititori de pe TPU. Am nevoie de ajutorul vostru in privinta unui titlu de carte. Ideile de desfasurare a povestii o am in minte. E mult de explicat si am sa incerc sa fiu scurta.
In continut este vorba despre sfarsitul unui razboi dintre doua lumi aproape paralele, iar printul mostenitor al unei lumi de creaturi monstruoase este luat de catre celalalt rege si adus in regat... Timpul trece, anii trec si, intr-o buna zi, regele acelor creaturi le face o vizita in cealalta lume si cumva ( nu dau foarte multe detalii aici ) acel print uman isi da seama ca de fapt, el a fost "imprumutat". Nu vrea sa treaca peste, stiind ca, oarecum el este vinovat de blestemul pe care il poarta cealalta lume. Are impresia tot timpul ca locul lui nu este unde se afla si mai sunt si alte chestii...
Daca va rog mult de tot, as dori sa ma ajutati in privinta acelui titlul. Ofer funda celui mai inspirat titlu. happy

6 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

,,Purina".
Povestea e ilogică, neinteresantă. Dacă ai avea talent, alegerea titlului nu ar fi o problemă.

| AyaKa97 explică (pentru Zeflemitoarea):

Ai vreo problema cu faptul ca n-am scris tot la ce ma gandeam?

| AyaKa97 explică (pentru Zeflemitoarea):

"Purina" e mancare de pisici daca nici macar atata nu stia caputu tau. Ai vreo problema despre ce contine povestea aia? Am intrebat doar despre un titlu si "tare greu a fost" pentru tine sa spui. Sti ceva, daca n-ai nimic de spui cuiva de bine, mai bine taci din gura! tongue
Si apropo, am mai mult talent decat tine decat poti sa ai tu in degetul mic!

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru AyaKa97):

E bine că îţi compari talentul cu degetul meu mic.
Mai învaţă să scrii...

| CeaCuMasca a răspuns (pentru AyaKa97):

Vezi că ai încurcat laughing. Faza era,, am mai mult talent în degetul mic decât ai tu în tine,,.Dar, dacă tu consideri că ești chiar atât de janică încât să te ataci singură...nașpa.

| AyaKa97 explică:

Ti-am aratat doar un singur fir de ata, iar tu ai impresia ca sti deja cum o sa arate ghergheful? Demonstreaza ca ai talent la scris si dupa aceea, m-am putem sta de vorba.