| dedebt a întrebat:

Dragii mei big grin. am o problema foarte mareee laughing. sunt a 8a imi pare rau ca e legat de scoala straight face. n.as fi apelat aici daca imi explica cineva laughing). mateee x_X dati. mi si mie va rogg mult exemple de multimi de nr... fara naturale. ar fi banal straight face. in carte nu. mi arata pe toate straight face. nu am inteles niciodata si maine am test. si asta. mi trebuiee big grin. acum pe ultima suta de metri straight face. va multumeeesc la toti ce imi raspundeti. big hug funda la cele mai multe :* love

Răspuns Câştigător
| MishuD a răspuns:

multimea numerelor naturale. Adica = {0, 1, 2, 3,...}
multimea numerelor întregi (pozitive, negative sau zero). = {..., -2, -1, 0, 1, 2,...}.
multimea numerelor rationale (adica multimea fractiilor proprii si improprii)
multimea numerelor reale. Aceasta include toate numerele rationale, împreuna cu toate numerele irationale
multimea numerelor complexe.

pentru mai multe informatii da`mi add pe Y! M, " mishu_d4321 "