| anonim_4396 a întrebat:

După atâtea mâncăruri grele, sarmale, fripturi, cozonac, vrei ceva uşor şi răcoritor? Poftim!
http://www.lecturirecenzate.ro/2010/12/29/salata-de-fruc te/
Poftă bună!

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Multumim pentru reteta!
Mie nu imi place cu miere in ea. Am sa-ti dau si eu o reteta de salata de fructe (facuta de mine, desigur).

Ingrediente :
un mar verde
o banana mai verde (nu foarte coapta)
un ciorchin mic de struguri (daca gasesti)
o portocala (jumatate o poti pune la salata, jumatate o poti face suc)
un tubulet de frisca

Se curata fructele de coaja (in afara marului) si se taie de coaja. Se pun intr-un castron, se amesteca iar frisca se pune deasupra. Daca aveti putina ciocolata puteti rade peste salata si puneti la frigider (15 min-25 min).
Pofta buna! (daca doresti s-o incerci)

4 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Tai fructele cubulete * nu coaja. laughing Pardon.

| Ciprian a răspuns:

Pofta bunalaughing

| ЯάdµСЦ a răspuns:

Pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ Krissy Am să încerc cu plăcere reţeta, dar când am să cumpăr frişcă adevărată de la cofetărie, nu îmi place cea de la tub. Oricum, mulţumesc!