| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce iubitul s-a despartit de mine i-am zis ca mi-a trecut de el si de atunci a inceput sa ma injure si sa vorbeasca foarte urat cu mine. Azi a zis hai sa fim prieteni si sa nu mai vorbim asa unul cu celalalt si acum suntem prieteni. Eu inca il mai plac si nu stiu daca el da pentru ca se comporta intr-un anumit fel cu o fata si cred ca pe ea o place. Cum pot sa il fac sa ma placa din noU? Chiar vreau sa fiu iar cu el.

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Deci sincer, chiar nu cred ca e raspunsul la care te-ai fi asteptat, dar daca exista posibilitatea sa-ti deschid ochii, sau poate sa-ti amintesti de acest raspuns peste ceva timp si sa-ti prinda bine, voi raspunde.

Acum ceva timp te injura si tu inca mai vrei o relatie cu el?
Pai draga mea, mai bine-ti vezi de scoala, deja ai inceput prost, daca continui in ritmul asta vei suferi mult mai mult decat pana acum.
Nu stiu daca realizezi, dar tu acum ai accepta sa ai din nou o relatie cu el dupa ce si-a batut joc de tine, sperand ca se schimba, sau nu stiu cu ce te amagesti tu, dar ghici ce, daca a mers prima data prost, asa va fi si de acum, e ca o regula nescrisa, si cu regret iti spun, ca daca tu acum nu pui piciorul in prag, ai marea sansa ca peste 10-15 ani, sa fii aceea femeie care e lovita zilnic, si totusi ramane alaturi de sotul ei si accepta sa fie calcata in picioare.
Deci mare atentie in ce te bagi.

| 17Ioana a răspuns:

Daca el s-a despartit de tine, inseamna ca a avut un motiv. Ori vroia sa fie cu acea fata, ori tu ai facut ceva ca nu a fost pe placul lui, etc.
Incearca sa gasesti aceasta cauza si sa rezolvi aceasta problema mai intai
Daca te-a injurat, a facut asta fiindca s-a simtit jignit si dat la o parte, oricum a dat dovada de lasitate si lipsa de barbatie.
Daca s-a despartit de tine pentru o alta fata, uita-l.
Se va impaca cu tine si la prima ocazie iar te lasa cu ochii in soare.

| anonim_4396 explică (pentru 17Ioana):

Pai fata aia pe care cred ca o place nu vrea sa fie cu el si nu il place. Adica poate nu am dreptate. Ei doi sunt prieteni oricum dar se comporta cu ea mai copilaresc adica o tachineaza o ciufuleste uneori ii mai spune ca e proasta da asa in gluma. El stie ca ea nu il place dar nu stiu mie mi se pare ca el da.

| 17Ioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu faca asta in prezenta ta doar ca sa te faca geloasa. Ai o discutie serioasa cu el, vezi ce are de gand. Ori ramaneti impreuna si termina cu dulcegariile cu tipa respectiva, ori va despartiti, ii spui ca tu ai sentimente fata de el ( nu ii spui ca-l iubesti ca i se urca la cap) si ca vrei sa stii ce reprezinti tu pentru el, daca are aceleasi sentimente sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru 17Ioana):

Dar noi nu suntem impreuna. Dupa perioada mai cu vorbe urate si mai tensionata dintre noi el mi-a spus ca nu mai vrea sa ne comportam asa si sa fim prieteni. Eu as vrea sa fim mai mult pentru ca inca il plac dar nu stiu ce simte el.

| Lailaramses a răspuns:

Daca te-a înjurat după ce tot el s-a despărțit de tine, nu te merita și nu e ok din partea lui, daca as fi in locul tau, aș trece peste :