| yo666 a întrebat:

Dupa despartirea de fostul prieten,,, acum 7 luni am devenit o persoana "rece",,, nu mai pot sa am sentimente pentru nm,,, nu mai sunt aceeasi,,, cine a fost in situatie asemanatoare as vrea sa raspunda,,, mersiwinking

3 răspunsuri:
| LLO a răspuns:

Salut, am avut o relatie de 1 an in care totul a decurs ok pana la un moment dat cand el s-a departat de mine si a inceput sa creada toate minciunile spuse de altii despre mine. apoi a decis sa ne despartim desi era chiar a2a ziua de cand facusem un an. ne-am despartit am plans in fiecare zi aproape si din cauza aia m-am retras si nu am vrut sa mai fiu nici macar sa am un amic cu care sa povestesc. Sincer eu am consultat un psiholog nu mi se pare nimic rusinos si m-am descarcat, nu pot sa zic ca a fost mai ok dar macar nu am tinut in mine toata ura aceea pentru faptul ca el s-a despartit de mine din niste minciuni. Dupa o perioada lunga de timp am inceput sa vorbesc iar cu baietii si mi-am dat seama ca nu toti sunt la fel ca pe cel pe care l-am cunoscut eu si ar fi ok sa-mi mai acord o sansa in dragoste deoarece nu se termina lumea la un singur baiat desi l-am iubit foarte mult fiind prima mea relatie. Iti sugerez sa nu ramai prea mult in starea aceasta pentru ca o sa-i indepartezi pe cei apropiati tie de tine si o sa fie foarte naspa cand iti revii si iti dai seama ca este prea tarziu. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta.
Incercam sa-l uit, iesind cu alti baieti, dar eram foarte distanta si nu puteam incepe alta relatie.
Insa, a aparut un baiat care m-a determinat sa redevin persoana care am fost mereu. M-am indragostit de el si am inteles ca de fostul nu eram indragostita si nici nu-l iubeam, asa cum credeam pana sa il intalnesc pe actualul iubit.
In fine, cand te vei indragosti din nou (e inevitabil), ai sa redevii persoana care ai fost.happy
Bafta!

| LivingLouder a răspuns:

- nu mai fi suparata. Vorbeste cu prietenii tai si incearca sa iti rezolvi problemele. Tu tot ce ai nevoie este o incurajare.