| florycyk_9864 a întrebat:

Dupa parerea voastra care credeti ca este diferenta dintre "iubire" si "dragoste"!

2 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

Iubirea o simti este ceva care o simti cu sufletul si cu mintea, adica cu mintea sa te gandesti daca e bine sa iubesti pe cineva dar un barbat poate avea doua fete, dragostea este altceva cand doi adulti vor sa-si inceapa viata sexuala dar este si periculoasa cred ca sti la ce ma refer>? ok sper ca te am ajutat si vreau funda plss:*

| Damii a răspuns:

Pai...este o diferenta.
De iubit poti iubi pe oricine sau orice.Pe cand dragostea este un sentiment care se manifesta numai pentru persoana iubita. Nu stiu daca m-am facut inteleasa.De exemplu iti iubesti parintii...nu esti indragostita de ei! Poti sa iubesti orice, dar esti indragostita numai de iubitul/iubita ta.Asta e parerea mea.